Hattrickem zařídil Pospíšil výhru Novým Dvorům

Vytvořeno 01.06.2008 19:41:23 | Poslední změna 01.06.2008 19:41:23
Nové Dvory - Ve 23.kole přijel do Nových Dvorů druhý tým okresního přeboru, Zbýšov. Bylo k vidění pěkné utkání, ve kterém padlo pět branek. Hráčům Nových Dvorů patřili konce poločasů a o vítězství rozhodli v 89. minutě.
Nové Dvory - Zbýšov 3:2 (2:1)

Utkání začalo za dusného, slunečného počasí. Kdo chtěl vydržet s dechem do konce utkání, musel s ním dostatečně šetřit. Zbýšov však začal, jako kdyby jim horké počasí vyhovovalo. Tlak na začátku utkání se jim také vyplatil. Už ve 2.min si naběhl Valdman na rozehrávaný přímý kop. Balón z první, ze vzduch, náramně terfil a propálil střelou gólmanovi mezi nohama – 0:1. Po gólu byli hosté nadále aktivnějším týmem, do žádné šance se však nedokázali prosadit. V polovině poločasu se z nebes spustil vydatný liják, který jakoby domácím dodal pěknou hromádku sil. Ve 38.min se Pospíšil otočil s míčem na velkém vápně a vystřelil. Mokrý povrch nepřál hostujícímu gólmanovi Tvrdému a střela skončila v síti – 1:1. Poté skončila Pavlíkova střela těsně vedle. Ještě do konce poločasu vytěžil, v tu chvíli lepší tým, jednu branku. Pospíšil opět vystřelil na Tvrdého, který střelu vyrazil před sebe. Vyraženou střelu chtěl znovu dorazit Pospíšil, jenže hostující obránce byl proti a stáhnul Pospíšila za dres. Rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop. Míč si na značku postavil sám faulovaný a proměnil – 2:1. Ihned po rozehrání ukončil rozhodčí první poločas.

Ve druhém poločase ustal déšť, ale neustávaly hromy a blesky. Zápas byl v této fázi vyrovnaný. Začal se hrát pohlednější fotbal, okořeněný i několika šancemi. Na domácí straně měl šance znovu Pospíšil. Nejdříve z dobré pozice netrefil branku. Chvíli na to nevyužil přihrávku Zeleného a po uvolnění kolem obrany, nastřelil jen horní tyčku. Na opačné straně zneškodnil hostující střelu z 20 metrů, domácí gólman Černý. Postupem času se stupňoval předpokládaný tlak hostů, který však přibrzdil v 74.min svou druhou žlutou kartou a následně červenou kartou Fiedler. Domácí měli však výhodu hráče jen pět minut. V 79.min dostal i po druhém faulu, druhou žlutou karu Gygal. Následovala karta červená a odchod do sprch. V obou případech červených karet, nešlo o nijak závažné zákroky. V utkání bylo k vidění sice 12 karet, ale nešlo o zákeřné utkání. V mnoha případech napomohl mokrý terén. Zpátky ale k utkání. Zbývalo deset minut do konce zápasu a hosté tlačili, velkou podporu měli i ve svých hlučných divácích. Těm se také odměnili gólem v 84.min, kdy Vrkota dorážel, domácími nechtěně, prodlouženou střelu – 2:2. Zbýšovští diváci ještě více přidali na hlasivkách a hnali své hráče za třemi body. V 86.min nastřelil Vrkota levou tyč Černého svatyně. Následně v chumlu hráčů, před domácí brankou, nedokázal nikdo zakončit. Na opačné straně přišel rychlý brejk. Růžička uháněl křižovaný obráncem na Tvrdého. Neváhal a nahrál na druhou stranu branky Pospíšilovi, který dobře podporoval Růžičkův brejk. Pospíšil s chladnou hlavou proměnil střelou k tyči - 3:2. Ještě v nastaveném čase neproměnil Vrkota šanci, při které stál osamocen před gólmanem Černým. Zbrkle zakončil střelou nad horní tyčku. Ihned po zahozené šanci ukončil rozhodčí Dolejš utkání.

Rozhodčí Dolejš opět ukázal, že mezi kvalitní rozhodčí okresu patří. Drží si svůj respekt na hřišti a každé kecání odměňuje kartami. Jen tak dál. (Takovéto hodnocení není z důvodu vyhraného utkání, myslím, že i hosté potvrdí jeho kvality).

U domácího týmu byla opět vidět dobrá forma z posledních zápasů. Hosté drželi asi více času balón na svých kopačkách, ale gólově byli úspěšnější domácí.

Branky: 38., 45. (pok.kop), 89. L. Pospíšil - 2. Valdman, 84. Vrkota

ŽK: 6/4 (Gygal 2, Jak. Rak, Zelený, Špírek, L. Pospíšil - Fiedler 2, Junek, Výborný)

ČK: 1/1 (79. Gygal - 74. Fiedler)

Rozhodčí: Dolejš (U.Janovice)

Diváků: 80

Nové Dvory: Černý - Gygal, Zelený, Špírek, Jeřábek - Jak. Rak, Radla, D. Pavlík, Kubín (91. Vaněk), L. Pospíšil, Růžička (89. M. Pátek)

Zbýšov: Tvrdý - Valdman, Vebr, Fiedler, Junek, Vavřička, Výborný, Vrána, Prášek, Jukl, Vrkota