Kaňk si veze z Nových Dvorů bod

Vytvořeno 15.06.2008 19:43:37 | Poslední změna 15.06.2008 19:43:37
Nové Dvory - Aktualizováno 16.6.08 15:28 hod. Ve 25.kole se utkali hráči Nových Dvorů a Kaňku. Vítěz se mohl posunou na sedmé místo okresního přeboru.

Nové Dvory - Kaňk 2:2 (1:0)

Souboj rivalů začal opatrně. Ani jeden z týmů se nechtěl pouštět do nesmyslných útoků. Domácí se dostávali snadněji před branku. Několikrát však domácí zastavil hostující pomezní zvednutým praporkem. Po čtvrthodině hrozili už i hosté. Růžičkovu střelu domácí gólman Černý vyrážel na rohový kop. Kaňkovští hodně spoléhali na centrované míče do vápna domácích. Hráči Nových Dvorů vše ale vyřešili. Ve 27. min zahrával přímý kop deset metrů za polovinou hřiště Gygal. Odražený balón z hostujícího vápna se dostal k Pavlíkovi, který vrátil míč před branku. Špírek na balón nedosáhl, ale Melezínek už ano. Střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Do poločasu zahrozili hosté ještě střelou z úhlu a hlavičkou Zahajského. V obou případech si se střelami Černý poradil.

Do druhého poločasu musel domácí trenér Wohlgemuth vystřídal zraněného Radlu, který se střetl ve vzájemném souboji s Klatkou. Jak v záloze chybí se ukázalo v druhé polovině druhého poločasu. Začátek opět zvládli lépe domácí. Kdyby byl výsledek po 55.minutách  4:0, bylo hotovo. Jenže domácí své šance neproměnili. Ve 47.min pelášil sám na branku soupeře Pospíšil, obešel i daleko vybíhajícího gólmana, ale z velkého úhlu, z dvaceti metrů, trefil jen levou tyč opuštěné branky. O tři minuty později se odrazil míč před prázdnou branku, kde stál osamocený Melezínek. Nevyužil ale příležitost ke vstřelení své druhé branky zápasu. Asi se šance zalekl a kopl do míče tak lehce, že hostující obránce stačil před bankovou čárou balón ještě odkopnout. Poté se ještě srazil hostující gólman se svým obráncem, ale Pospíšil před brankou zazmatkoval. Jakoby si myslel, že rozhodčí ihned přeruší hru a přestal hrát, když už na něho hráči křičeli ať hraje, bylo už pozdě, rozhodčí hru přerušil. Hosté se po nevyužitých domácí příležitostech vzpamatovali a karta se začala obracet a začali mít převahu. V 57.min se dočkali gólu. Centrovaný míč uklidil do sítě Zahajský, Černý se po balónu jen ohlédl – 1:1. Chvíli na to byl k hostům milosrdný rozhodčí Havlík. Kdyby odpískal pokutový kop neměli by se hosté čemu divit. Pavlík sám obcházel gólmana Vokouna, který Pavlíka stáhnul evidentně k zemi. Na druhé straně se zase hosté dožadovali pokutového kopu za hraní tělem. Zelený tímto způsobem odstavil spoluhráče. V 70.min vstřelil svůj druhý gól hlavou Zahajský, jenže rozhodčí odpískal, po zvednutí praporku domácího pomezního, ofsajd. V tu chvíli létal do domácího vápna jeden balón za druhým. Černý musel několikrát hasit před hostujícími útočníky. V 75.min musel do sprch po druhé žluté domácí Zelený, čímž ještě více oslabil svůj tým, který byl pod tlakem. Domácí hrozili hlavně z brejků. Jeden z nich vyšel v 80.min, kdy Pospíšil utekl všem a proměnil – 1:2. Hosté byli velice zklamáni. Oni byli tím kdo hraje fotbal, ale v tu chvíli prohrávali. Flintu do žita však nehodili a ještě bojovali. Domácí organizovaná obrana vše vyřešila. Už se hra nastavovala, kdy přišel ještě jeden faul před domácím velkým vápnem. Míč se postavil Mandík. Domácí Černý si vybral slabou chvilku a asi jeho chybičkou daroval Kaňku jeden bod. V době kopu si hlídal více prostor za zdí, ale Mandík střílel vedle zdi. Černý se po míči ještě natahoval, ale už nedosáhl – 2:2. Po rozehrání ukončil rozhodčí Havlík utkání.

V dnešním zápase mohli domácí vést na začátku druhé půle rozdílem čtyř branek. Této příležitosti nevyužili. Hosté v nastaveném čase, ale hlavně díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase, vybojovali zaslouženou remízu.

Branky: 23. Melezínek, 80. L. Pospíšil - 57. Zahajský, 90+1. Mandík

ŽK: 3/1 (Zelený 2, L. Pospíšil - Zahajský)

ČK: 75. Zelený

Rozhodčí: Havlík

Diváků: 70

Nové Dvory: Černý - Gygal, Zelený, M. Melša, Vaněk (80. Růžička)- Melezínek (65. Jeřábek), Radla (46. J. Párek), D. Pavlík, Luňák - L. Pospíšil, Špírek Trenér: Jaroslav Wohlgemuth

Kaňk: Vokoun - Mucha, Vlach (85. Zrzavý), Novotný, J. Horký, Mandík, M. Horký, Růžička, Sýs, Klatka, Zahajský    Trenér: Michal Velebný