Nové Dvory - "Famózní konec sezóny"

Vytvořeno 21.06.2008 19:51:14 | Poslední změna 21.06.2008 19:51:14
Zbraslavice - Aktualizováno 22.6.08 19:03 - K poslednímu, 26.kolu, zajížděli hráči Nových Dvorů na hřiště Zbraslavic. Vedení Zbraslavic se před sezónou netajilo tím, že myslí na postup. Fotbalisté Nových Dvorů potvrdili formu z konce sezóny, když v posledních osmi kolech prohráli jen jednou a ze Zbraslavic odvážejí plný počet bodů.
Zbraslavice - Nové Dvory 0:1 (0:1)

Nové Dvory odjely do Zbraslavic bez tří hráčů základní sestavy. Zraněni jsou Láďa Pospíšil, Honza Radla a pracovně zaneprázdněn byl Martin Špírek. Trenér Wohlgemuth měl k dispozici jen 12 hráčů, včetně ještě ne zcela vyléčeného Kuby Procházky. Ukázalo se, že Nové Dvory mají hráče, kteří umí zabojovat.

Začalo se v klidném tempu. Hrálo se většinou kolem půlícího kruhu. Domácí Zbraslavice hodně spoléhali na nejlepšího střelce okresního přeboru, Davida Šindeláře. V první čtvrthodině šla většina míčů právě přes Šindeláře. Byl aktivní. Jeho aktivita však asi po dvaceti minutách vyprchala. Hostující obrana, jako by mu fotbal znechutila. Novým Dvorům dobře podržel v útoku míč Jakub Procházka. Místy motal hlavy domácím obráncům. V prvním poločase vyslali domácí na gólmana hostí Černého dvě střely. Jednu mimo branku a s druhou si Černý poradil. Na druhé straně novodvorští využili závaru ve 31. min a Kubín dorážel k tyči – 0:1. Chvíli na to opět Kubín nezužitkoval sám před bránou nahrávku Melezínka. Balón netrefil, tak jak chtěl, proto i střela směřovala mimo bránu.

Ve druhém poločase domácí více zatlačili svého soupeře. Určitě chtěli také skórovat. To se jim ale nedařilo. Hodně dobře pracovala novodvorská obrana. Výčet šancí byl, několik neškodných střel na bránu a mimo bránu. Asi nevětší šance byla po střele domácích, po které se musel Černý natahovat k pravé tyči. Směr střely ještě stačil domácí útočník před gólmanem změnit a Černý se štěstím v leže nohou vykopl. Poté ještě nastřelil ze šesti metrů domácí Kakáček "bodlem" horní tyčku. Hosté jednogólové vítězství uhájili a s radostí si v kabinách zakřičeli.

Utkání řídil hlavní rozhodčí Dolejš. Opět odpískal svůj standardní výkon, vyšší průměr okesního přeboru.

Nové Dvory může jen mrzet branka v nastaveném čase, v minulém kole proti Kaňku. 3 body právě s Kaňkem by znamenaly, po špatně vypadajícím průběhu sezóny, konečné 6.místo v tabulce okresního přeboru, sezóny 2007-2008.

Nové Dvory ještě čeká příští týden turnaj na Kačině. Budou ve 13.ročníku Memoriálu Pavla Charváta ml. a Luboše Černého, obhajovat druhé místo z loňského roku. Začátek je stanoven v sobotu 28.6.08 na 13.hodinu. Letos chtějí samozřejmě putovní pohár přivézt domů, do Nových Dvorů.

Branky: 31. Kubín

ŽK: 3/2 (Jursík, Hlava, Škramovský - J. Procházka , J. Pátek)

Rozhodčí: Dolejš

Diváků: 30

Zbraslavice: Bednář - Herčík (81. Červinka), M. Veselý, Volenec, Moravec (50. Kakáček), Hlava, J. Veselý, Dubják, Škramovský, Jursík, Šindelář. Trenér: Zdeněk Knap

Nové Dvory: Černý - Gygal. Zelený, M. Melša, Vaněk, Melezínek, Jak. Rak, Pavlík, Kubín (75. M. Pátek) - J. Procházka, J. Pátek. Trenér: Jaroslav Wohlgemuth