Paběnice ztratily první jarní body

Vytvořeno 14.06.2008 22:50:24 | Poslední změna 14.06.2008 22:50:24
Paběnice - Fotbalisté vedoucího Sokola Paběnice v sobotu odpoledne přivítali svého tabulkového souseda TJ Zbýšov. "Rozhodnuto bude už před tímto zápasem," prorokoval v zimě paběnický trenér Luboš Votava. A jeho předpověď se do puntíku vyplnila: Paběnice na prvním místě tabulky už nikdo ohrozit nemůže, na druhý Zbýšov měli před tímto duelem náskok devíti bodů. Do zápasu šli domácí jako favorité: Jedenáct jarních zápasů vyhráli, navíc inkasovali jen čtyři branky!
Paběnice - Zbýšov 2:2 (1:1)

I když zápas nic podstatného neřešil, oběma celkům šlo viditelně o prestiž. Hosté v první desetiminutovce zahrávali několik rohů a po jednom z nich v 8. min. ranou pod břevno otevřel skóre Valdman - 0:1. Postupně ale přebírali iniciativu domácí a zbýšovský tým držel nad vodou brankář Tvrdý. Nejprve v 18. min. zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Blažka a pak ve 27. min. kryl těžkou Šrámkovu ránu z úhlu po rohovém kopu. O chvíli později mu pomohly i dobře postavené tyče. Od tyče se odrazila Blažkova hlavička a od břevna ve 33. min. Votavův trestný kop. Před tím ještě Tvrdý musel vyrážet střelu Kozla. Hosté navíc mohli své vedení pojistit ve 35. min.: Hybler vysunul Práška, který se po kličce gólmanovi M. Říhovi dostal do velkého úhlu a mířil jen do boční sítě. Vyrovnat se domácím nepovedlo ani ve 40. min.: To nejpve Tvrdý nohou reflexivně zastavil Blažkovu střelu, míč se odrazil k M. Zikmundovi, který téměř z malého vápna pálil jen do zbýšovského brankáře! Paběnice pak paradoxně postavila na nohy jediná chyba hostujícho gólmana. Ten nedokázal zastavit míč před brankovou čárou, domácím tak daroval roh, po kterém Blažek hlavou srovnal na 1:1.

Ve druhé půli si diváci už tolik pohledných akcí neužili, na hřišti se začala prosazovat nervozita. V 61. min. po akci Šrámka s Radou pálil Votava sice nadějně, ale o pár centimetrů nepřesně. Na druhé straně poslal Junek trestný kop do odkryté poloviny brány, přičemž brankář M. Říha hlídal prostor za zdí a svůj pohyb už změnit nedokázal - 1:2. O tři minuty později to bylo obět nerozhodně: Tvrdý první střelu Zikmundy ještě vyrazil, paběnický útočník se ale míče zmocnil a dokázal ho z úhlu poslat do sítě - 2:2. V závěru kontrolovali hru hlavně Zbýšovští, jenže gólmana M. Říhu ohrozit pořádně nedokázali.

Ještě dlouho po závěrečném hvizdu rozhodčího seděl na lavičce paběnický trenér Luboš Votava. Že by ho tolik mrzela první ztráta bodů jeho týmu na jaře? "V Paběnicích končím," řekl překvapivě. "Hráči se rozhodli, že chtějí postoupit," naznačil a vysvětlil: "Nechali jsme to na kabině a osm hráčů bylo pro postup, šest proti. Takže soutěž nejspíše přihlásíme." Luboš Votava přitom připomněl zvýšené náklady na nejnižší krajskou soutěž. "Nejen na tři rozhodčí, ale musíme tým doplnit nejméně o čtyři hráče," zakončil.

Zbýšovští jsou na jaře první, kdo dokázal Paběnicím odebrat body. "Paběnice se o body připravily samy," zdůraznil zbýšovský trenér Miroslav Voplakal. "Domácí měli v prvním poločase řadu šancí, které ale nedotáhli do konce. Nás podržel gólman, který pak soupeři svou chybou pomohl k vyrovnání. Posledních dvacet minut jsme podle mého názoru Paběnice přehráli. Za druhou půlku jsme si možná zasloužili i vyhrát, i když první poločas patřil domácím. Možná je remíza zasloužená," shrnul zápas. Využil by Zbýšov možnost případného postupu z druhého místa? "To zatím neřeším, máme před sebou ještě jedno kolo," zdůraznil Miroslav Voplakal a pak přece jen naznačil: "Hrajeme to v jedenácti lidech, a to se nedá. Museli bychom do toho spoustu investovat a finance bohužel nemáme. Takže možnost postupu bychom nejspíše nevyužili."

Jeden z klíčových hráčů Ivan Babák si stále léčí zranění, ovšem v zákulisí se spekuluje o jeho možném letním odchodu do Tupadel. "To se mi také doneslo," smál se Miroslav Voplakal a zvážněl: "Momentálně je zraněný a myslím, že bude vůbec rád, když absolvuje přípravu u nás. Jeho zranění se už měsíc nelepší. Myslím, že bude rád, když se dá dohromady a vybojuje si místo ve Zbýšově."

Branky: 42. Blažek, 66. M. ZIkmunda - 8. Valdman, 63. Junek

Rozhodčí: Rynda

ŽK: P. Mužátko, D. Mužátko - Výborný, Vrkota, Prášek

Diváků: 100

Paběnice: M. Říha - D. Říha (47. Blahník), Šrámek, D. Mužátko, P. Mužátko (67. Sedláček) - Blažek, M. Rada, Bohatý, Kozel - M. Zikmunda, Luk. Votava    Trenér: Luboš Votava

Zbýšov: Tvrdý - Valdman, Výborný, P. Vebr, Jukl - P. Vavřička (76. M. Viták), Prášek, Junek, Vrána - Hybler, Vrkota    Trenér: Miroslav Voplakal