Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Rozhodčí tasil čtyři červené karty pro Viktorii

Vytvořeno 23.06.2008 00:12:18 | Poslední změna 23.06.2008 00:12:18
Kutná Hora/Sedlec - Že v posledním kole okresního přeboru o nic nešlo? Tak to podle utkání Sedlec - Paběnice rozhodně tak nevypadlo. Rozhodčí Vít Šťastný musel čtyřikrát sáhnout pro červenou kartu, pak zápas ukončil za stavu 1:4 pro nedostatek hráčů domácího celku a nakonec schytal spršku piva.
Hodně zdrceně a velmi nerad se k zápasu vracel sedlecký trenér Zdeněk Tvrdý. "Zápas, ve kterém o nic nešlo, se hrozně pokazil," hlesl a dodal: "Ani se mi o tom nechce mluvit, chtěl jsem to zabalit a úplně skončit. Je nemyslitelné, co se stalo." Podle všeho sedlečtí hráči nezvládli své emoce. "Půlku jsme si zavinili asi sami," připustil kouč a pokračoval: "Ale rozhodčí se do toho potom taky pěkně zamotal. Například fauloval jeden hráč a on vyloučil úplně někoho jiného, třeba Honzu Hyku, který u toho vůbec nebyl. Rozhodčí té situaci dopomohl dost. My jsme to ale také nezvládli, i když nechápu proč, o nic už nešlo." A co nejvíce domácí zlobilo? "My jsme dostávali žluté a červené karty a přitom si myslím, že jsme faulovali zrovna tak, jako soupeř," upozornil Zdeněk Tvrdý. "Třeba Petr Němec mi říkal, že za třicet let nedostal žádnou kartu a teď hned červenou, po dvou žlutých a nevěděl proč," uvedl kouč a navázal: "Je ale těžké se na něco vymlouvat, zavinili jsme si to sami, nezvládli jsme to. Co ale zmůžu od lavičky? Jsou to staří chlapi, emoce by měli umět ovládat."

"Domácí dostali čtyři červené karty, potom se jim jeden hráč zranil a protože měli vystřídáno, rozhodčí zápas ukončil," uvedl paběnický trenér Luboš Votava. "První červenou kartu dostal Ullman, když srazil na zem Lukáše Votavu, druhou červenou dostali domácí za faul zezadu na Lukáše Votavu. Další dvě červené karty byly po dvou žlutých, které si hráči Sedlce vykoledovali za nadávky rozhodčímu," rozebral detailně klíčové okamžiky zápasu. "Nerozumím tomu. Jeli jsme tam s jedenácti hráči a vůbec o nic nešlo. I starší kluci ze Sedlce, kromě Mildy Ullmana, byli v pohodě. Zápas nezvládli mladší hráči," ukončil Luboš Votava.

Hlavní rozhodčí zápasu Vít Šťastný popsal, co se v Sedlci dělo: "Utkání bylo ukončeno pět minut před koncem, protože počet hráčů jednoho týmu na hřišti klesl pod sedm. První červená karta pro brankáře Ullmana byla podle mě jasná: Za strčení do protihráče v přerušené hře. Když odcházel ze hřiště, dal tomu hráči ještě pěstí. Druhá červená karta byla za surovou hru, za podražení soupeře zezadu bez možnosti hrát míč. Třetí červená byla po druhé žluté kartě za faul, následovala podle mě jasná penalta. Čtvrtá červená byla za nesportovní chování, směrem ke mě pronesl hanlivý výrok." Disciplinární komise bude mít hodně práce, sudí vše popsal do zápisu o utkání. "Pokud jsem v zápase nějaké chyby udělal, rozhodně v tom nebyl úmysl. Sedlec se dožadovala odpískání dvou nebo třech šlapáků na půlce, podle mě to ale od hostů nebylo podrážkou, ale špičkou. Prostě tvrdší souboj na půlce hřiště," přemýšlel o zápase sudí. "Reakce hráčů Viktorie byly dost neadekvátní," doplnil a zdůraznil: "Červené karty a pokutový kop byly podle mě jasně v pořádku." Emoce neutichly ani po ukončení zápasu. "Když už byl podepsaný zápis a já odcházel, hráč, tuším, že Kořínek, přišel ke mně a chlístnul na mě pivo. Říkal k tomu nepublikovatelná slova. Vše je v zápise popsáno," zakončil Vít Štastný.

Zdroj: www.svoboda.info

 

 

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one