Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

23. srpna začne okresní přebor, sezóny 2008-2009

Vytvořeno 04.07.2008 13:50:37 | Poslední změna 04.07.2008 13:50:37
Kutná Hora - Výkonný výbor Okresního fotbalového svazu na svém středečním zasedání uzavřel soutěžní ročník 2007 - 2008. Jak hodnotí okresní soutěže předseda OFS Kutná Hora Lubomír Ledvina? Bude v příštím ročníku v soutěžích působit více nebo méně mužstev? Odpovědi na otázky najdete v rozhovoru s Lubomírem Ledvinou.
Jak byste zhodnotil fotbalovou sezonu 2007 - 2008 v okresních soutěžích?
Okresní přebor a třetí třída mužů se ke konci trochu zamotaly. O sestup se hrálo prakticky do posledního kola, v šachu nás držely i Vrdy. Pokud by se zachránily v I. B třídě, sestupovalo by se podle jiného klíče. Ročník ale asi proběhl tak, jak měl. Přinesl i prohřešky a i vybočení z klidného fotbalu, ale myslím, že to nebylo až tak závažné. Poslední zápas v Sedlci provázely zbytečné emoce, což potvrdil i trenér. Teď si od fotbalu všichni odpočineme a připravíme se na další ročník.

Jaká je situace v mládeži, postoupí někdo do krajské soutěže?
Do I. A třídy postoupil jen dorost Sokola Paběnice. V žákovských kategoriích zájem o krajskou soutěž není. Už od I. A třídy je totiž stanovená povinnost starších a mladších žáků, kluby mají jednak nedostatek hráčů a pak také i funkcionářů. Vyšší soutěž už je náročnější, hrají se dvojzápasy, cestuje se dál. To, že postupuje jen paběnický dorost je škoda, na druhou stranu je dobře, že žádný z žákovských týmů z krajské soutěže nepadá. V dorostenecké kategorii sestoupila Sázava a Uhlířské Janovice.

Jak to vypadá s počtem přihlášených mužstev pro příští ročník?
Vloni jsme měli v soutěži jen patnáct žákovských týmů, protože po rozlosování se odhlásila dvě mužstva. Letos je přihlášených třináct družstev, která budou hrát v jedné skupině - vloni se hrálo ve dvou. Bude to náročnější na cestování, protože budou jezdit po celém okrese. Počet dorostenecký celků zůstal stejný jako vloni - dvacet. Spadly Uhlířské Janovice a Sázava, na druhou stranu dorost zrušily Křesetice a Červené Janovice. Naopak se nově s dorostem přihlásil Štrampouch a Žleby. V kategorii starších minižáků vloni hrálo sedmnáct týmů, od následující sezony by jich mělo být devatenáct s tím, že v kutnohorském okrese nebudou mladší žáci a dva týmy budou hrát minifotbal ve starších minižácích. Mladších minižáků bylo vloni osm celků, letos jeden ubyl. V kategoriích mládeže jsme úbytek zaznamenali, ale není to tak hrozné, jak jsme čekali. Ještě ale nevíme, jestli to někdo před losováním neodhlásí, podobně jak to vloni udělaly Zbýšov a Nové Dvory. Kategorie mužů se zvedly - okresní přebor a III. třída budou mít po čtrnácti týmech, IV. třída bude organizovaná ve dvou skupinách také po čtrnácti týmech. Nově jsou přihlášené Kácov B a Červené Janovice B. Opět je ale možné, že do losování se něco změní.

Ve všech kategoriích, kromě minižáků, se hrál i pohár. Jak jste spokojení s touto soutěží?
Minižáci hráli finále okresního přeboru. O pohár je v příštím roce menší zájem, v žácích se přihlásily tři týmy, ani v dorostencích to nebylo lepší. Letos jsme pro vítěze připravili poháry, vítězům okresního přeboru ve starší a mladší přípravce jsem předal poháry i medaile. Budeme v tom určitě pokračovat, vítězové dostanou na aktivu i finanční odměnu. Nebudou to žádné horentní sumy, ale alespoň něco. Od příštího ročníku budeme poháry předávat i dospělým za vítězství v soutěži, protože si myslím, že to k tomu patří. Je to i důstojnější než jen diplom.

Kdy začne okresní přebor?
Všechny mužské soutěže, jelikož mají po čtrnácti týmech, začnou shodně v sobotu 23. srpna. V tomto termínu by měl začít i dorost.

Bude podle vás okresní přebor v příštím ročníku silnější?
Bude určitě vyrovnanější, protože spadla dvě mužstva z I. B třídy. Ze III. třídy postoupil Malešov, o kterém si myslím, že je kvalitní tým, což předvedl i ve III. třídě. Letos stačilo k záchraně mimořádně málo bodů, v minulých sezonách by k záchraně by 21 nebo 22 bodů nestačilo. Možná, že v okresním přeboru 2008 - 2009 bude někdo hodně slabý, ale podle mě to bude vyrovnaná soutěž. Letos byla vyrovnaná i III. třída.

Mohl byste říct váš tip, kdo bude hrát na postup do I. B třídy?
Nevím, jak je to ve Vrdech, ale kvalitní mužstvo mají Zbýšov, Zbraslavice a na jaře i Malín. Uvidíme, jak to bude v Suchdole. Možná by zezadu mohl zaútočit i Malešov.

Zdroj: www.svoboda.info

 

 

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one