Ani poslední kolo Novodvorským body nepřineslo

Vytvořeno 25.06.2009 13:13:02 | Poslední změna 25.06.2009 13:13:02
Kutná Hora - V posledním kole okresního přeboru sezóny 2008-2009 zavítali novodvorští fotbalisté na stadión Lorec, aby změřili síly s kutnohorským rezervním týmem.
Kutná Hora B - Nové Dvory 2:1 (2:0)

Novodvorští vsoupili do utkání chybou a už v 1.min inkasovali. Hostující Špírek neodhadl vzdálenost nakopnutého balónu, ten ho přelétl a Hačka, pěkným lobem přehodil hostujícího gólmana Černého - 1:0. Hra byla v první půli vyrovnaná, ale ve 29.min to byli opět domácí, kdo posunul stav skóre. Lebeda v samostatném sólu, kdy ještě Černý stačil nohou míč přibrzdit, ale míč směřující do sítě už nestačili hosté odvrátit. - 2:0. Poté kličkoval Lev v domácím pokutovém území, ale gólman domácích Dastych stačil Lvovi kličku vyrazit. Chvíli na to napřáhl Rajchman ze třiceti metrů. Krásná rána směřující na bezmocného Dastycha jen orazítkovala horní tyčku domácí branky. Na konci prvního poločasu ještě výborně zmařil Černý sólo domácího Hačky. Černý vystihl Hačkovu kličku a míč pokryl v rukavicích. Skóre už se tedy v prvé půli nezměnilo.

V druhé půli se už převážně hrálo jen na domácí branku. Novodvorští ale ne a ne dotlačit míč za Dastychova záda. Když už se jim to podařilo. Tak domácí pomezní společně s hlavním rozhodčím odmávali resp. odpískali postavení mimo hru. V tu chvíli se i domácí diváci divili, co to ti rozhodčí předvádí, protože se o žádný ofsajd nejednalo. Poté byl stažen v domácím pokutovém území Rajchman, ale rozhodčí Dolejš zůstal klidným. Novodvorští přeci jenom dokázali snížit. V 77.min zahráli domácí rukou v pokutovém území a rozhodčí Dolejš už musel pokutový kop nařídit. K míči se postavil Jan Rak a se štestím proměnil - 2:1. Domácí se dostávali před hostující branku jen ojediněle, přesto mohli střelecký účet zvýšit. Jenže Černý byl proti a Lebedovu střelu směřující k tyči zlikvidoval na rohový kop. V poslední minutě znovu rozhodčí Dolejš neodpískal jasný pokutový kop. Domácí hráč zahrát rukou v úrovni hlavy, to ovšem zůstalo opět bez povšimnutí.

"Zápasu by slušela minimálně remíza, protože hostující hráči byli po celý druhý poločas lepším týmem. Opět, jako v posledních zápasech, kdy byli vždy lepším a bojovnějším celkem, doplatili na střeleckou nemohoucnost."

Branky: 1. Hačka, 29. Lebeda - 77. Jan Rak (pok. kop)