Černý zneškodnil dvě penalty a poslal Nové Dvory do 3.kola

Vytvořeno 28.10.2008 21:04:59 | Poslední změna 28.10.2008 21:04:59
Církvice - Ve 2.kole poháru OFS nastoupili novodvorští fotbalisté na hřišti ambiciozního celku III.třídy, týmu Církvic.
Církvice - Nové Dvory 2:2 (1:2) na pokutové kopy 3:4

V chladném deštivém počasí zahájil rozhodčí Dolejš. První střela směřovala z kopačky domácího Jirouta, střela minula Černého branku. Chvíli na to dopadl stejně na druhé straně L. Pospíšil. V 16.min udělal obrovskou hrubku hostující Čálek, který namazal J. Novákovi. Novák se řítil sám na Černého a nekompromisně podél gólmana zavěsil - 1:0. Domácí se neradovali dlouho. Ve 23.min, po přihrávce Melezínka, srovnal skóre L. Pospíšil, střelou k tyči - 1:1. Pak se hra převalovala z jedné strany, na druhou. Církvičtí měli výhody několika přímých resp. nepřímých kopů. Gólman Černý si se vším poradil. Další příležitost měli domácí, po závaru před novodvorskou brankou. Černý s pomocí obrany nebezpečí zažehnal. Hosté zahrozili také. Pospíšil po rohovém kopu nastřelil, s pomocí teče domácího hráče, horní tyčku. Ve 35.min se nechal za faul vyloučit hostující obránce Zelený, který minutu před tím dostal žlutou kartu za zbytečné povídání. Z přímého kopu nastřelili domácí jen hradbu těl ve zdi. Toto vyloučení hodně poznamenalo průběh hry. Hosté museli přeskupit sestavu a hrát pouze na jednoho útočníka. Čekalo se, že domácí půjdou do vedení, ale opak byl pravdou. Ve 43.min využil Jakub Rak zbytečné vyběnutí domácího gólmana a lehkým obloučkem, z velkého úhlu, nasměroval hosty k postupu - 1:2. Tak také skončil první poločas.

Ve druhém poločase měli převahu domácí. Několika pokusy z vápna, vyzkoušeli pozornost hostujícího gólmana. Černý držel postup pro Nové Dvory. Hosté mohli utkání rozhodnout. Pospíšil šel sám na gólmana, trefil však jen pravou tyč domácí branky. Na druhé straně mohli domácí vyrovnat. Černý nadvakrát likvidoval domácí zakončení. Při druhém pokusu si jasně přihrál Petr Novák rukou, ale rozhodčí Dolejš nereagoval. V 69.min se domácí dočkali vyrovnání. Hosté opět svou chybou darovali domácím branku. Jakub Rak špatně přihrál na domácího J. Nováka. Jeho zakončení ještě Černý vyrážel, ale Dvořákovu dorážku hlavou už nikdo odvrátit nedokázal - 2:2. Poté měli více ze hry domácí, ale hostující obrana pracovala na jedničku a k výrazné šanci se domácí nedostali. Proto také rozhodčí ukončil zápas (po devadesáti minutách), se stavem 2:2.

Na řadu přišly tedy pokutové kopy. První začali domácí - 1:0. Za hosty srovnával Melezínek - 1:1. Domácí druhý pokutový kop opět proměnili - 2:1. Za hosty se rozeběhl Jakub Rak, nastřelil ale jen horní tyčku - stále 2:1. Blíže k postupu v tu chvíli měli určitě domácí. Při třetí sérii si postavil balón na značku pokutového kopu domácí Petr Novák. Černý vystihl směr a míč vyboxoval - stále 2:1. Za hosty srovnával Pavlík - 2:2. Začala čtvrtá série. Za domácí šel na řadu Kůta. Černý opět vystihl směr a střelecký pokus zneškodnil - stále 2:2. Hosté mohli jít poprvé do vedení, což Špírek potvrdil - 2:3. Domácím ještě vykřesal naději Jungwirth přesnou střelou k tyči - 3:3. Poslední pokus měl na svědomí Pospíšil, který zakončením "ala Panenka", poslal Nové Dvory do dalšího kola.

"Rozhodčího Dolejše beru za špičku okresních rozhodčích. Dnešní den se ale dopustil několika chyb, které mohly určitě ovlivnit utkání (např. zakončení P. Nováka, po jasném zahrání rukou, v malém vápně)."

Branky: 16. J. Novák, 69. Dvořák - 23. L. Pospíšil, 43. Jak. Rak

ŽK: 4/5 (Volenec, Dvořák, Kůta, P. Novák - Zelený 2, Jak. Rak, Špírek, Melezínek)

ČK: 35. Zelený (ND)

Rozhodčí: Dolejš

Diváků: 30

Církvice: Cinh - J. Novák, Frank, Faltys, Jílek, Jungwirth, P. Novák, Dvořák, Kůta, Jirout, Volenec

Nové Dvory: Černý - Čálek (70. Jeřábek), Zelený, Špírek, D. Pavlík - Rác, Jak. Rak, Kokeš, J. Pátek - L. Pospíšil, Melezínek. Trenér: Jaroslav Wohlgemuth