Fotbalisté Nových Dvorů se dočkali v 6.kole první výhry

Vytvořeno 27.09.2008 19:14:22 | Poslední změna 27.09.2008 19:14:22
Suchdol - Aktualizace 27.09.2008 20:08 - Hráči Nových Dvorů zavítali v 6.kole do Suchdola. Oba celky doposud nezískali v jednom utkání tři body. Novodvorští podruhé za sebou odjížděli, ze soupeřova hřiště, bez obdržené branky.
Suchdol - Nové Dvory 0:2 (0:1)

Utkání začalo velkým tlakem hostů. Domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Tento průběh hry provázel celý první poločas. Už v 5.min měl „tutovku“ Rác, bohužel pro hosty, netrefil branku. Asi o pět minut později vykopával domácí obránce střelu M. Pospíšila, z prázdné branky. Poté přišla střela Jana Raka, kterou hezky zlikvidoval domácí gólman Hebr. Domácí se k ničemu ne a ne dostat. Snad jedinou střelu v prvním poločase vyslal Střihavka. Střela však neměla razanci a skončila v náruči hostujícího gólmana Černého. Novodvorští si vypracovali ještě několik dobrých příležitostí. Pátek šel dvakrát sám na gólmana. Hebr ale dvakrát dobře zasáhl nohou. Poté Pavlík protáhl Hebra, krásnou střelou z vápna, kterou gólman vyrážel konečky prstů, mimo svou svatyni. Ve 41.min přišla ukázková kombinace hostí. Jan Rak zatáhl míč středem hřiště, přihrál na bratra Jakuba, který naservíroval balón M. Pospíšilovi a ten se střelou k tyči nemýlil – 0:1. V ten moment domácí, nesahali novodvorským fotbalistům ani po kotníky.

V začátku druhého poločasu hosté polevili. Tím se utkání vyrovnalo. Domácí cítili šanci na vyrovnání. Vypracovali si i několik slibných příležitostí. Mikeš protáhl střelou k tyči Černého. Chvíli na to Černý zasahoval podruhé, po střele Škaldy. V polovině druhého poločasu nechtěli hosté nechat nic náhodě a opět zabrali. Kokeš ve slibné pozici, hlavičkoval nad Hebrovu branku. Na druhé straně hlavičkoval, po rohu, Štřihavka, neměl ale také dobrou mušku. V 72.min šel Kokeš sám na gólmana, Hebr opět nohou vyrážel. V 80.min nabídl pěknou přihrávku Zelený (stejně jako v prvním poločase Jakub Rak - M.Pospíšilovi) Pátkovi, který přesnou střelou zakončil – 0:2. Posledních deset minut se už dohrávalo jen z povinnosti.

Nutno podotknout, že hosté sehráli výborné utkání. Obranná čtveřice odvedla svůj stabilní výkon. V záloze, hlavně v první půli, pracovala výborně bratrská dvojice Raků. V útoku si své odpracoval Kokeš.

Dnes jsme na to opravdu neměli.“ , citoval kapitán Špírek, který zaslechl hodnocení domácích hráčů, po příchodu, když podepsal zápis po ukončení zápasu.

Branky: 41. M. Pospíšil, 80. J. Pátek

ŽK: Střihavka, Peroutka, Škalda - Špírek, Jan Rak, Jakub Rak

Rozhodčí: M. Šanda

Diváků: 30

Suchdol: Hebr - Pipek, Mikeš, Vavřina, Krejča, Suchánek, (33.Peroutka), Škalda, Král (46. Venhoda), Strnad, Střihavka, Pokorný

Nové Dvory: Černý - Čálek, Zelený, Špírek, D. Pavlík - M. Pospíšil, Jan Rak, Jakub Rak, J. Pátek (87. Mirovský) - Rác (76. Melezínek), Kokeš. Trenér: Jaroslav Wohlgemuth