Janovice si odvezly z Nových Dvorů debakl

Vytvořeno 31.05.2009 19:51:22 | Poslední změna 31.05.2009 19:51:22
Nové Dvory - Aktualizováno 1.6.2009 23:20 -Ve 23.kole zavítal do Nových Dvorů B-tým Uhlířských Janovic. Mužstvo Janovic, neposilněno o hráče A-týmu, za svým sokem po všech stránkách jasně zaostávalo. Nové Dvory pojaly zápas jako exibiční a Ladislav Pospíšil nadělil soupeři čtyři branky. Díky vyhře a zaváhání Malína ve Zbýšově se posunuli fotbalisté Nových Dvorů na třetí příčku okresního přeboru.
Nové Dvory - Uhlířské Janovice B 8:0 (4:0)

Už ve 2.min rozvlnili domácí janovickou síť poprvé. Po nádherném „ťukecu“ Lev – Pátek – Pospíšil, zakončoval posledně jmenovaný podél bezmocného Vernera – 1:0. V minutě osmé rozehrávali domácí přímý kop. Špírek mířil jen do zdi, ale odraženého míče se ujal Pospíšil, který prostrčil na Rajchmana a ten první mistrovskou trefou poslal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. Na třetí branku se čekalo až do 39.min. Melezínek poslal balón z rohového kopu do vápna a hostující hráč efektně nohou poslal vlastním gólem domácí do rozdílu tří branek – 3:0.  Po dalších pěti minutách se radovali domácí počtvrté. Opět velkou měrou se na tom podíleli samotní hosté. Rettig poslal nevydařenou malou domů na Vernera. U míče byl dříve Pospíšil a bylo to – 4:0. Domácí nevyužili v první půli mnoho dalších příležitostí. Nejblíže vstřelenému gólu byl Pospíšil, který orazítkoval Vernerovu horní tyčku. Hosté zahrozili jen ze dvou přímých kopů ze slibné vzdálenosti. Obě střely ale cíl nenašly.

Domácí si mohli dovolit o poločase vystřídat. Na hřiště se podíval po dlouhé době opět Jakub Rak, který nahradil Brožka a Kokeš, ten nechal odpočinout Jan Raka. Kokeš se odvděčil gólem už po čtyřech minutách. Černý našel výhozem z ruky na středu hřiště Lva. Ten se s balónem otočil, vyslal do běhu právě Kokeše, který nedal střelou Vernerovi šanci – 5:0. Také Jakub Rak se zapsal do listiny střelců. V 52.min na něho přihrál Pospíšil a ten se tváří v tvář Vernerovi nemýlil – 6:0. Poté ještě přidal v rozmezí tří minut svou třetí a čtvrtou branku Pospíšil. Nejprve v 62.min, po centru Rajchmana, zakončoval mezi nohy hostujícího gólmana – 7:0. Poslední branka padla v 66.min opět po hezké kombinaci. Pavlík narazil Jakubovi Rakovi, ten ještě uviděl lépe postaveného Pospíšila, který zakončoval už jen do odkryté hostující svatyně – 8:0. Domácí neproměnili řadu dalších vyložených příležitostí. Jak se zahazují „gólovky“ předvedl např. Melezínek a poté další střídající hráč Dejmal. Také hostující gólman Verner předvedl několik parádních zákroků. Ukazkový byl při likvidaci přímého kopu Zeleného. Hosté opět ve druhé půli zahrozili jen dvakrát, střelami z dálky. Nejvydařenější byla střela Förstera, s kterou si ale domácí gólman Černý bez problémů poradil. Po závěrečném hvizdu se nesl Novodvorským stadiónem tleskot domácích fanoušků.

Rozhodčí Michal neměl v klidném utkání moc práce a odpískal utkání kvalitně.

V dalším kole čeká fotbalisty Nových Dvorů pikantní derby s týmem Malína. Toto derby bývá vždy notně vyhecované a hráči obou celku se jistě na toto utkání nemohou již dočkat. Utkání začíná v sobotu 6.června od 17 hod. a Nové Dvory se představí jako hostující tým. Přijďte povzbudit Novodvorský tým. Náplní bude i boj o třetí příčku okresního přeboru. Navíc Nové Dvory při zaváhání Zruče n.S. v Kutné Hoře, mohou po případné výhře v Malíně vystoupat na druhé místo tabulky okresního přeboru.

Branky: 2., 44., 63., 66. L. Pospíšil, 8. Rajchman, 39. vlastní, 49. Kokeš, 52. Jakub Rak

ŽK: 2/2 (Lev, Melezínek - Svoboda, M. Kulhánek)