Kaňk nestačil na Nové Dvory

Vytvořeno 29.03.2009 17:23:25 | Poslední změna 29.03.2009 17:23:25
Nové Dvory - Aktualizováno 30.3.2009 00:52 - V prvním jarním kole, zavítal do Nových Dvorů sousední rival, tým Kaňku. Utkání hrané na těžkém terénu zvládli lépe domácí a zahájili druhou část sezóny tříbodově.
Nové Dvory - Kaňk 3:0 (1:0)

Novodvorští nastoupili se třemi novými tvářemi. Lvem, Brožkem a Reichmanem. Kaňkovští vlétli do utkání plní elánu. V začátku utkání byli o trochu aktivnější, vytěžili ale jen minimum šancí. Mandíkovu střelu v 5.min pozorný gólman Černý vyboxoval z pokutového území. Pak se hra ale začala vyrovnávat a přicházely šance na novodvorské straně. V 7.min pálil Zelený z přímého kopu do zdi. Chvíli na to byl krátký Lev na Melezínkův centr. Domácí útoky v těchto chvílích často zastavoval hostující pomezní zvednutým praporkem. V 19.min skončila pohotová střela Růžičky v náruči gólmana Černého. O minutu později poslal Růžička do sprintu Reise, Černý byl ale v pokutovém území u míče rychleji a balón kryl. Ve 22.min centroval Rajchman. Vokoun nejistě chytil míč, který mu vyklouzl. Pátek dorážet nestihl. O dvě minuty později přišel další pěkný centr Rajchmana, tentokrát Vokoun míč podržel. Ve velmi slibné pozici stál Lev ve 26.min, jeho střelu Vokoun vyrazil a následná dorážka Lva skončila na horní tyčce. Ve 32.min se dostali do stoprocentní šance hosté. Klatka rozehrál akci po pravé straně, přihrál Horkému, který našel osamoceného Reise, před gólmanem Černým. Příležitosti se asi zalekl a o půl metru přestřelil domácí svatyni. Deset minut před koncem poločasu rozehrál Špírek přímý kop, po faulu na Raka, střela skončila ve Vokounově náruči. Ve 37.min ztratil Brožek míč ve středu hřiště. Vlach přihrál před pokutové územím Horkému, ten ale zamířil pouze nad domácí branku. Terén byl podmáčený a dělal gólmanům starosti. Také Černému vypadl míč z náruče. To bylo po stříleném centru Klatky. Špírkovi se nepodařilo míč odkopnout a tak Černý chybu napravil. V poslední minutě první půle, po krásné individuální akci domácího Pavlíka, padla první branka. Pavlík zatáhl balón po levé straně, v tísni stačil odcentrovat. Odražený míč od Vokouna se dostal k Melezínkovi, který našel ještě lépe postaveného Brožka a ten střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Do kabin šli tedy domácí s mírným náskokem.

Ihned v úvodu druhé půle přihrával Brožek na Melezínka, tesně před ním však uklidila míč hostující obrana na rohový kop. Z následného rohu střílel Lev pouze do Vokouna, který střelu vyrazil k Brožkovi. Brožek opět našel přihrávkou Lva, ale ten opět trefil jen náruč Vokouna. V 55.min zahrávali rohový kop hosté, domácí Pavlík odhlavičkoval míč z pokutového území. Balónu se ujal Zelený, který po levé straně rozjel útočnou akci. Opět ale mířil do brankáře Vokouna, od kterého se míč odrazil a následná druhá dorážka Zeleného trefila Vokouna do obličeje. Vokoun zůstal ležet otřesený na zemi. Hosté se marně hledali a k zakončení se dostávali je sporadicky. Domácí chtěli utkání rozhodnout. Míč se několikrát pohyboval na malém vápně, za Vokounova záda ho ale ještě nedostali. V 67.min spěchal od poloviny hřiště Lev za nakopnutým míčem. Gólman hostí se rozhodl Lvovi cestu zkřížit a věřil, že bude u balónu dříve. Bohužel pro něho se však tak nestalo. Lev si Vokouna přehodil a zatáhl balón k rohovému praporku. Přihrávkou našel Brožka, který neměl složitou úlohu – 2:0. Za necelých deset minut bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Rak rozehrál přímý kop. Nacentroval míč do pokutového území, kde se nejlépe zorientoval Radla a nedal Vokounovi šanci – 3:0. V 87.min šel ještě Melezínek sám na gólmana, který se opět pohyboval daleko od své svatyně. Melezínkovu střelu však stihl zablokovat. Míč se dostal k Procházkovi, ale ten místo střely volil centr na Lva, kterého si už hostující obrana pohlídala. Ve zbývajícím čase se utkání dohrávalo jen z povinnosti.

Domácí po zlepšené hře ve druhém poločase zaslouženě zvítězili a oplatili svému soupeři podzimní porážku.

K utkání přispěl opět výborným výkonem rozhodčí Dolejš, který ukazuje, že je špičkou okresu.

Během zítřejšího dne budou doplněny fotografie ze zápasu.

Branky: 44., 67. Brožek, 75. Radla

ŽK: Brožek, Špírek, Lev - Mucha, Zahajský

Rozhodčí: Dolejš (U.Janovice)

Diváků: 120

Nové Dvory: Černý - Rajchman, Špírek, Zelený, D. Pavlík - Melezínek, Jan Rak (90. Jeřábek), Brožek, Radla (78. J. Procházka) - Lev, J, Pátek. Trenér: Jaroslav Wohlgemuth.

Kaňk: Vokoun - Mucha (70. Čížek), Vlach, M. Pavlík, J. Horký, Mandík, Zrzavý, J. Růžička, Matz (77. Vamberský), Klatka, Reis (46. Zahajský). Trenér: Michal Velebný.