Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Kokeš rozhodl o výhře Nových Dvorů

Vytvořeno 26.10.2008 17:50:23 | Poslední změna 26.10.2008 17:50:23
Uhlířské Janovice - Aktualizováno 26.10.2008 ve 23:26 hod. - V 10.kole zajížděli fotbalisté Nových Dvorů na půdu Uhlířských Janovic. Tým Uhlířských Janovic, v této sezóně, v domácím prostředí zatím neprohrál. Vždy bývá totiž posilněn borci z A-mužstva. I dnes tomu nebylo jinak, ale prohru odvrátit nedokázali.
Uhlířské Janovice B - Nové Dvory 0:1 (0:1)

Oba celky vstoupili do utkání aktivně. V 10.min poprvé provětral Hromádkovi rukavice Rác. Domácí gólman mohl být rád, že střela směřovala doprostřed brány. V 15.min nabídl Jíchovi stoprocentní šanci hostující gólman, když se mu nepovedl výkop tak, jak by si asi představoval. Jícha se hnal na otevřenou kasu. Černý svou chybu bravůrně napravil a nadvakrát zneškodnil Jíchovo zakončení. Ve zbytku prvního poločasu hráli spíše hosté. Melezínka vychytal Hromádka. Stejně tak zanedlouho Rácovu technickou střelu do šibenice. Domácí ohrozili branku ještě jednou, Jíchova přihrávka před hostující branku, ale adresáta nenašla. Ve 40.min využil zaváhání domácí obrany Melezínek. Přihrál před prázdnou domácí svatyni a Kokeš měl snadnou pozici ke skórování – 0:1. Na konci poločasu ještě Zelený z přímého kopu, s pomocí domácího hráče, atakoval uhlířskojanovickou branku.

Do druhého poločasu vlétli domácí obrovským tlakem. Jenže o osudu utkání mohli rozhodnout hosté. Rác si pohrál se třemi domácími obránci, obešel i gólmana, ale z úhlu minul, o centimetr, otevřenou domácí branku. Hosté hrozili hlavně centry, které směřovali, na dnes výborně hrajícího Jíchu. Dvakrát přehlavičkoval nejistého gólmana Černého, při výbězích. Obě hlavičky skončili, na dobře postavených tyčích hostujícího gólmana. Hosté mohli rozhodnout z brejků. Pospíšil při šanci, nechal balón za sebou. Mirovský šel sám na domácího gólmana, ukázalo se ale, že se dlouho do takovéto šance nedostal. S míčem si moc nerozuměl a domácí obránci ho o balón připravili. Domácí mohli vyrovnat v 80.min, výhodou přímého kopu, z velkého vápna. Jíchovu „bombu“ však Černý zneškodnil. Na konci zápasu měl příležitost ještě Kokeš. Z vápna opět o centimetry minul domácí klec. Chvíli před posledním hvizdem rozhodčího, ještě domácí pomezní neodmával jasný ofsajd a tím nabídl Jíchovi dobrou příležitost. Jeho kličky před malým vápnem zabrzdili hostující obránci Zelený a Špírek.

Musím vyzdvihnout výkon domácího Jíchy, na kterého směřovala většina míčů. Během víkendu odehrál dvě utkání a „klobouk dolů“. Na druhé straně se opět ukázala výborná práce hostující obrany, která i místy zdrcující tlak, dokázala odvrátit. Jmenovitě to byla čtveřice Čálek, Zelený, Špírek a Pavlík. Vítězství však nepřinesla jen tato čtveřice. Vstříc za třemi body, šel bojovností celý tým.

Rozhodčí David Čižinský předvádí v okresním přeboru velmi přesvědčivé výkony, i když ne všem jedincům se některé jeho rozhodnutí líbí.

Myslím, že diváci shlédli pěkné, bojovné utkání plné gólových příležitostí, ve kterém si s velkou dávkou štěstí, odvážejí tři „bodíky“ hosté. Musím podotknout, že z Uhlířských Janovic se to jen tak někomu nepodaří.

Zároveň Vás zvu na příští neděli, kdy Nové Dvory hostí v sousedním derby, od 14 hodin Sokol Malín. Očekává se velmi pěkná návštěva. Přijďte tedy povzbudit svůj tým.      

Branky: 40. Kokeš

ŽK: 2/4 (Uher, Čížek - Zelený, Kokeš, Špírek, Melezínek)

Rozhodčí: D. Čižinský

Diváků: 50

U. Janovice: P. Hromádka - Hrbek, Novotný, Čížek, T. Hromádka (70. Förster), Meloun, M. Kulhánek, Uher, Böhm, Jícha, Kocourek (46. Kopecký)

Nové Dvory: Černý - Čálek, Zelený, Špírek, D. Pavlík - Kubín, Rác, Kokeš, J. Pátek (66. Mirovský) - L. Pospíšil, Melezínek. Trenér: Jaroslav Wohgemuth

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one