Malešov po přestávce zkolaboval

Vytvořeno 23.08.2008 23:21:36 | Poslední změna 23.08.2008 23:21:36
Malešov - Hned první kolo okresního přeboru proti sobě postavilo dva odvěké rivaly: Malešov a Křesetice. Křesetičtí se na jaře trápili, Malešov se naopak do přeboru vrátil po ročním působení ve III. třídě. Navíc v létě posílil o Jiřího Špitálníka, který se vrátil z Vlašimi, Libora Bednáře, jenž v loňském ročníku hájil bránu Zbraslavic, a Martina Luňáka z Nových Dvorů. Derby ale Malešovští nezvládli, kromě hořké porážky od souseda museli skousnoust i dvě červené karty.
Malešov - Křesetice 3:5 (1:0)

Už první minuty ukázaly, že úspěch v derby je pro oba týmy otázkou cti. V křesetické obraně se k hlavičce vyšrouboval Bukovič, gól ale nepadl ani na druhé straně ve 13. min.: Domácí vystavili do ofsajdu Ptáčníka, zapomněli ale na Hrbka, který zatím nenašel recept na překonání Bednáře. Ve 26. min. se jako první radoval Malešov: Nepovedená střela Myslivečka se odrazila k Luňákovi, který pod tělem padajícího Černovského otevřel skóre - 1:0. Vedení mohli domácí ještě pojistit, jenže J. Špitálník selhlal v brejku, do kterého ho vysunul Lupínek a za chvíli Železného tečovaná střela sice v síti skončila, ale gól rozhodčí neuznal pro ofsajd. Posledních deset minut prvního poločasu patřil hostům: Ve 33. min. Trousilův přetažený centr přistál na zadní tyči na hlavě J. France, kterému obrana soupeře ještě skórovat nepovolila.

Stoprocentní příležitost měli domácí v 53. min.: Bednářův dlouhý výkop přelétl i Bláhu, K. Křivohlavý udělal kličku Černovskému, ale křesetický obránce se stihl vrátit a na brankové čáře situaci zachránit. V 56. min. po akci J. Špitálníka už K. Křivohlavý zamířil o dost přesněji a zdálo se, že domácí tým druhým gólem uklidní - 2:0. Opak byl ale pravdou. Malešovská obrana se nevyspala do dobrého dne a celý tým jakoby se začal strachovat o výsledek. Toho houževnatý soupeř využil, když v 59. min. na trestný kop J. France za zeď Bednář nedosáhl - 2:1. Další pohroma na Malešov přišla v 65. min., když byl po druhé žluté kartě vyloučen Zajíc. Přesto byli domácí ještě blíže ke třem bodům: V 72. min. unikl po levé straně Lupínek, avšak z dobré palebné pozice mířil nad. Posledních dvanáct minut byla pro Malešov doslova tragedie. V 78. min. Suchorebský signálem rozehrál trestný kop na J. France, který nechytatelně vyrovnal a v 82. min. poslal Dolejš do sprch R. Špitálníka za faul na Trousila. Obrat ve vývoji zápasu Křesetice dokonaly v 85. min., když se křižný míč dostal až k volnému J. Pokornému, který našel skulinu u tyče Bednářovy brány - 2:3. Euforii si pak hosté vychutnávali plnými doušky v 88. min. po brejku J. France a rozhodit je nemohl ani gól J. Špitálníka na 3:4. Výhru vyšperkoval J. Pokorný. Ten si z druhé vlny naběhl na přihrávku M. Barenčíka, který obelstil u brankové čáry Lupínka - 3:5.

Malešovský trenér František Klečák se na své hráče zlobil. "Vůbec jsme nezvládli první zápas v okresním přeboru, asi jsme si mysleli, že to přijde samo," kroutil hlavou a pokračoval: "Poločasové pokyny hráči vůbec neplnili, hloupými chybami jsme soupeři nabídli vedení. K vyloučení se vyjadřovat nebudu, to se ve fotbale prostě nedělá. Myslím hlavně vyloučení Radka Špitálníka." Také František Klečák viděl, že to v malešovské obraně nebylo úplně vpořádku. "Přesto jsme měli vyložené šance a místo toho, abychom vedení zvyšovali, jsme branky dostávali. Po vyloučení už nebylo co řešit," nechápal.

Vítěznou premiéru na křesetické lavičce si odbyl Petr Jirsa. A navíc v prestižním derby. "Byl to pěkný fotbal, padlo hodně gólů. Divákům se musel líbit," mnul si po zápase ruce. A čím si vysvětluje zvrat v zápase? "Byli jsme trpělivější," podotkl.

"Paráda," zářil spokojeností autor hattricku v prestižním derby Jiří Franc. "Určitě dám do kabiny nějakou prémii, aspoň karton šampáňa," usmíval se a rozhodně pro další soupeře chystá i další góly v okresním přeboru. "Předně mi ale musí vydržet zdraví," zaťukal na dřevo. "V zápase nám pomohlo, že soupeř byl neukázněný a dostal dvě červené karty," má jasno Jiří Franc.

Rozhodčí: Petr Dolejš.

ŽK: Luňák, Zajíc - Bláha.

ČK: 65. Zajíc, 82. R. Špitálník (oba M).

Diváků: 100.

Malešov: Bednář - P. Kraus, Luňák, Lupínek, Zajíc - R. Špitálník, Železný, Mysliveček, Bukovič - J. Špitálník, K. Křivohlavý. Trenér František Klečák.

Křesetice: Černovský - P. Franc, Bláha, Suchorebský, Trousil - Hrbek (90.+3 Vlasák), R. Černý, P. Leopold, J. Pokorný - Ptáčník (90. M. Barenčík), J. Franc. Trenér Petr Jirsa.