Nové Dvory na domácí výhru zatím čekají

Vytvořeno 05.10.2008 18:50:51 | Poslední změna 05.10.2008 18:50:51
Nové Dvory - Aktualizováno 6.10.2008 10:00 - Do Nových Dvorů, ve velmi slunném, podzimním počasí, dorazil k 7.kolu, jeden z favoritů okresního přeboru, tým Zbraslavic.
Nové Dvory - Zbraslavice 1:2 (1:1)

Novodvorský trenér Wohlgemuth musel oproti vítězné sestavě ze Suchdola udělat nějaké změny. Střelce obou branek z minulého kola, nemohl postavit do základní sestavy. Pátek se dostavil se zraněním a střelec první branky Miroslav Pospíšil, nebyl k dispozici vůbec. Také Pavlík nebyl stoprocentně fit a nastoupil se zraněním.

Ihned po rozehrání přišla pro domácí rána. Hosté zatáhli míč po levé straně. Následoval centr, který našel nikým nehlídaného Hlavu a ten snadno hlavičkou otevřel skóre zápasu – 0:1. Domácí byli zaskočeni, ale nepoložili se. Ze své první šance také skórovali. Po zahrávaném rohovém kopu se míč dostal k Zelenému, který střelou, se štěstím, prostřelil hostujícího gólmana Hatáka – 1:1. Poté se odehrávalo vcelku vyrovnané utkání. Ve 20.min přišla veliká šance na novodvorské straně. Láďa Pospíšil našel nádhernou přihrávkou Kokeše, který sám před gólmanem netrefil tak, jak by chtěl. Ve 36.min nechtěně fauloval v domácím pokutovém území Pavlík. Rozhodčí Čižinský neváhal a nařídil pokutový kop. Míč si postavil Kruliš. Jeho razantní střelu k pravé tyči, ale gólman Černý výtečně zneškodnil. Poločas se dohrál bez dalších šancí na vstřelení branky.

Na začátku druhého poločasu musel střídat pro zranění Jan Rak a jeho nepřítomnost ve středu zálohy byla znát. Nahradil ho Pátek. Hosté hodně spoléhali na zahrávání rohových kopů. První největší šanci druhého poločasu měli však domácí. Pospíšilovu hlavičku zlikvidoval Haták. V 66.min. musel odstoupit zraněný Pavlík. Poté už hrozili jen hosté. Balón, který prošel až k loňskému králi střelců, Šindelářovi, sám střelec nedokázal do skoro prázdné branky usměrnit. Chvíli na to šel sám Hlava na Černého. Černý byl ale opět úspěšnější a jeho zakončení vyrazil na roh. V 77.min po 28 odehraných minutách, musel vystřídat sotva chodící Pátek. Tlak hostů se stupňoval a v 81.min ho dokázali zužitkovat. Domácí obrana couvala a nechala projít od půlící čáry J. Veselého. Nikým neatakován vystřelil z vápna k tyči a zařídil tak hostům tři body – 1:2. Tlakem v posledních deseti minutách už domácí, hostující branku neohrozili.

Zbraslavice prokázaly velikou sílu v záložní a útočné hře. Novodvorští se potýkali se zraněními a ke konci zápasu jim došly síly. Zbraslavice asi zaslouženě zvítězili.

K rozhodčímu Davidu Čižinskému je zbytečné něco psát. Je to nadstandard okresního přeboru.

Branky: 3. Zelený - 1. Hlava, 81. J. Veselý

ŽK: Jan Rak, J. Procházka, Rác, Zelený, Vaněk - Hlava

Rozhodčí: D. Čižinský

Diváků: 80

Nové Dvory: Černý - Čálek, Zelený, Špírek, D. Pavlík (68. Vaněk) - Rác, Jan Rak (49. J. Pátek, 77. Melezínek), Jak. Rak, J. Procházka - L. Pospíšil, Kokeš. Trenér: Jaroslav Wohlgemuth

Zbraslavice: Haták - Havránek (90. Herčík), Semrád, Kruliš, Smejkal, Hlava, Šindelář, Dubják, M. Veselý, Hollge (73. Volenec, 90. Kunta), J. Veselý. Trenér: Zdeněk Knap