Nové Dvory opět neinkasovaly a potřetí za sebou zvítězily

Vytvořeno 02.11.2008 16:33:28 | Poslední změna 02.11.2008 16:33:28
Nové Dvory - Aktualizováno 3.11.2008 v 01:20 - V 11.kole zavítal do Nových Dvorů sousední rival, tým Malína. Domácí vstřelili hezký gól. Hosté nevyužili pokutový kop a proto odjíždí z Nových Dvorů bez bodů.
Nové Dvory - Malín 1:0 (1:0)

K dnešnímu utkání nastoupili oba soupeři s vidinou minimálně jednoho bodu. Během prvního poločasu byla hra vyrovnaná. Už v 5.min museli hosté střídat Zeleného. Byl odnesen na nosítkách a následně odvezen na další vyšetření, záchranou službou (po souboji zůstal ležet s bolestmi zad). K první šanci se po chybě domácího Čálka, dostali hosté. Vrba získal míč a prodral se do velkého vápna. Výborným zákrokem ho ale o balón připravil Pavlík. V 18.min vyrážel Černý, se štěstím, přímý kop nad horní tyčku, který byl nejprve přizdvižen hráčem stojícím ve zdi. Ve 25.min rozehrával Špírek standardní situaci z rohu hostujícího velkého vápna. Načechral přetažený balón na úplně osamoceného Procházku, který střelou „z voleje“ nedal Lhotákovi šanci – 1:0. Ve 32.min fauloval domácí Čálek v pokutovém území. Rozhodčí Dolejš ihned nařídil pokutový kop. K míči se postavil Michal Šťastný. Gólman domácích Černý vystihl směr a střelu vyboxoval. Krátce na to se ještě domácí mohli dostat do dobré šance. Česká ulička od Procházky, byla ale na Raka dosti prudká. Pak ještě pozlobil Pátek hostující obranu, nic však nevytěžil. Šťastnější tedy odcházeli do kabin domácí.

V začátku druhého poločasu měli více ze hry novodvorští. Špírek po Kubínově rohu pálil k tyči. Lhotáka však zastoupil hlavou Husa (ještě teď ho asi bolí hlava) a míč odvrátil. Chvíli na to protáhl znovu Špírek, z přímého kopu Lhotáka, ten však střelu pěkně zneškodnil. V 66.min musel do sprch, po druhé žluté kartě, Kraus. Čekalo se, že domácí hru uklidní a vedení si pohlídají. Bylo to vše ale naopak. Hosté zatlačili soupeře i v deseti lidech. Malínští měli ještě výhody několika přímých kopů. Pouze jediný byl ale vydařený. Štoček zatočil balón kolem zdi, Černý však konečky prstů vyrážel do horní tyčky. Domácí hrozili z brejků. Při útoku dva na jednoho, Kokeš zbytečně brzy zakončoval. V poslední minutě ještě zahrozili hosté. Gólman Černý centrovaný balón jen lehce přizdvihl, tím ale asi překazil M. Šťastnému radost z vyrovnání. Na míč hlavou už jen těžce dosáhl a domácí klec přestřelil.

Domácí opět ukázali, že mají velice bojovný tým, i když s blížícím se koncem zápasu docházely síly. Distancovaného Zeleného zastoupil na jedničku Pavlík a se Špírkem dnes vytvořil nepřekonatelnou stoperskou dvojici. Hosté byli ke konci zápasu dost nervózní a zbytečně pokřikovali na rozhodčího.

„Výkon rozhodčího Dolejše se mi líbil asi do sedmdesáté minuty. Poté hru dosti kouskoval a nepustil hosty k jejich volnější hře. Myslím, že odvedl slušný výkon a utkání nijak neovlivnil. To, že rozhodčí udělá nějakou drobnou chybičku např. zakopnutí domácího obránce o hostujícího útočníka – posouzeno jako faul pro domácí, musí hráči v takto vypjatém utkání, pochopit. Vždyť v 1.poločase naopak špatně posoudil faul domácího Pátka, který byl faulován – Pátek se také rozčiloval a dostal ještě žlutou kartu. Rozhodčí Dolejš určitě nasadil „dobrý metr“ pro toto utkání.“

Branka: 25. J. Procházka

ŽK: 5/5 (Rác, Čálek, J. Pátek, D. Pavlík, Kubín - Kraus 2, M. Novotný, M. Šťastný, V. Melša)

ČK: 66. Kraus (Malín)

Rozhodčí: Dolejš (U. Janovice)

Diváků: 100

Nové Dvory: Černý - Čálek, Špírek, D. Pavlík, Melezínek - Kubín (63. Slavík), Jak. Rak, Rác, J. Pátek (73. Jeřábek) - Kokeš (87. Mirovský), J. Procházka. Trenér: Jaroslav Wohlgemuth.

Malín: Lhoták - M. Novotný, J. Štastný, Husa, Čudrlík, Vala, Kraus, Štoček, Zelený (5. M. Šťastný), P. Procházka (46. V. Melša), Vrba (67. Hylský). Trenér: Tomáš Vojtíšek.