Nové Dvory přišly o 2 body na konci zápasu

Vytvořeno 16.11.2008 16:03:17 | Poslední změna 16.11.2008 16:03:17
Nové Dvory - Aktualizováno 17.11.2008 ve 14:56 hod. -V posledním podzimním kole, zavítal do Nových Dvorů, B-tým Kutné Hory. I přes posílení hráčů z A-týmu, zachraňovali hosté bod čtyři minuty před koncem zápasu.
Nové Dvory - Kutná Hora B 1:1 (0:0)

Poslední kolo mohlo posunout Nové Dvory na šestou příčku. To by se však konalo jen v případě vítězství. Kutná Hora B však nepřijela prohrát. Začala aktivněji a působila fotbalověji. Šance přicházely na obou stranách. V první půli zahodili domácí čtyři dobré šance, při kterých se ani jednou netrefili mezi Dastychovy tyče. Nejprve Radla v dobré pozici střílel nad branku. Nejblíže gólu byl Pátek, který trefil, bohužel pro domácí, jen pravou tyč. Chvíli na to neskóroval ani Zelený v samostatném sólu. Míč prolétl těsně vedle pravé tyčky. Pak ještě zbrkle zakončoval Kokeš, také nad Dastychovu branku. Hosté byli také nebezpeční. První střelu kryl Černý. Hačkovo sólo také zneškodnil gólman dobrým vyběhnutím. Auerova střela z vápna se otřela o horní tyčku. Několik pokusu zablokovala dobře rozestavená domácí obrana. Po těchto neproměněných příležitostech skončil poločas bezbrankovým výsledkem.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. První dobrá šance přišla až v 64.min, kdy Zelený hlavou zužitkoval Kubínův centr a nedal Dastychovi šanci – 0:1. Poté přidali hosté opět na aktivitě. Několikrát prolétl balón kolem domácí branky. Ani jednou však hosté nedokázali zakončit. V 68.min zablokoval Kubínovu přihrávku Gygal. Ještě že tak udělal, Pospíšil by se řítil sám na gólmana. V 72.min Pátek unikal a hostující obránce zahrál rukou na hranici pokutového území. Rozhodčí nechal Pátkovi výhodu, ale ten trestuhodně zahodil. V 75.min domácí vstřelili druhou branku. Hostující pomezní ale zvedl praporek a hlavní rozhodčí gól neuznal. V ofsajdu byl hráč, který se do hry nezapojil. Střelec branky Mirovský v ofsajdu nebyl a branka měla být tedy uznána. Kdyby bylo skóre 2:0, možná by mělo utkání úplně jiný závěr. Poté tedy hosté tlak ještě vystupňovali a v 86.min se dočkali vyrovnání. Šváb vystřelil z vápna k pravé tyči gólmana Černého, ten stihl míč ještě vyrazit. Nikým nehlídaný Auer ale posunul vyražený balón do branky – 1:1. V tu chvíli si hosté nechtěli odvézt jen jeden bod, ale body tři. V 88.min prolétla střela těsně vedle domácí branky. V 90.min znovu Šváb z přímého kopu ohrozil domácí branku. Černý opět vyrážel, tentokrát do tyče. Odražený míč se pohyboval kolem domácí branky až nakonec Gygal vstřelil gól. Jenže domácí pomezní odmával "out" a hlavní rozhodčí branku neuznal. Branka byla opět regulérní.

Ke třem bodům byli sice blíže domácí, utkání však skončilo zaslouženou remízou. Rozhodčí Procházka podal jeden ze svých dobrých výkonů. Sice neuznal dvě regulérní branky, ale v tu chvíli spoléhal na své asistenty.

Branky: 64. Zelený - 86. Auer

ŽK: 2/1 (Špírek, Pavlík - Gygal)

Rozhodčí: Procházka

Diváků: 70

Nové Dvory: Černý - Čálek, Zelený, Špírek, D. Pavlík - Melezínek, Kokeš, Radla, J. Pátek - L. Pospíšil, J. Procházka (60. Kubín, 70. Mirovský). Trenér: Jaroslav Wohlgemuth

K. Hora B: Dastych - Gygal, M. Šváb, Pospíšil, M. Růžička (61. B. Šváb), Hulman (82. J. Růžička), Hačka, Procházka, Fajfr, Lebeda, Auer. Trenér: Radek Pařez