Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Nové Dvory přišly o 3 body v posledních pěti minutách

Vytvořeno 11.10.2008 19:35:15 | Poslední změna 11.10.2008 19:35:15
Křesetice - Aktualizováno 12.10.08 ve 22:08 hod. - Fotbalisté Nových Dvorů zajížděli v 8.kole k důležitému utkání, aby se střetli s týmem pohybujícím se v druhé polovině tabulky, týmem Křesetic. To, co v utkání předváděl pan rozhodčí Sojka, je asi k vidění opravdu jen v Křeseticích.
Křesetice - Nové Dvory 2:1 (0:0)

Hosté přijeli do Křesetic bez bratrů Rakových, kteří zabezpečují chod střední zálohy. Jejich absence, jak se ukázalo, je dosti znát. Ani Jakub Pátek nebyl zcela fit a musel v průběhu utkání střídat. Oba týmy věděly, že potřebují v tomto utkání bodovat. I podle toho vypadal průběh prvního poločasu, kde mužstva spoléhala hlavně na zadní vrátka. První příležitost měli hosté ve 21.min, L. Pospíšil se protlačil před domácího Vlasáka, na dlouhou nohu stačil jen nastřelit dobře vybíhajícího gólmana Černovského. Domácí zahrozili až ve 32.min, Pokorný vystřelil z vápna, střelou k tyči však Černého nepřekvapil. Ve 41.min neodpískal rozhodčí Sojka, před hostující šestnáctkou, jasné stažení za ruku novodvorského Zeleného. Hosté se přerušení hry nedočkali a díky tomu se dostali domácí k další střele. Černý vyrazil na roh.

V začátku druhého poločasu se dostali do velké šance hosté. Kokeš našel přihrávkou, podél branky, L. Pospíšila. Ten přihrávku směřující na paty poslal metr před prázdnou „kasou“ nad domácí branku. Na druhé straně se dostal až před gólmana Bláha, Černý svým vyběhnutím držel čisté konto. V 62.min uviděl Rác druhou žlutou kartu a následně i kartu červenou (ptal se rozhodčího, proč neodpískal rohový kop, ale jen odkop od domácí branky). V 70.min zahrával Špírek přímý kop (zkrácený roh). Černovský čekal spíše centr, ale Špírek ho střelou překvapil – 0:1. V 78. min vyslal L. Pospíšil do sóla Melezínka. Ten si dal míč „na dlouhou nohu“ a Černovský si pro balón lehce došel. V 85.min zahrávali domácí rohový kop. Míč odražený za hostující vápno, trefil Šafránek a kupodivu všech, zapadl k tyči – 1:1. Minutu před koncem utkání, otočili domácí vývoj utkání, na svou stranu. Z malého vápna zakončoval Leopold – 2:1. Nutno podotknout, že rozhodčí Sojka nerespektoval před vstřeleným gólem, zdvižený praporek hostujícího pomezního.

 

Názor autora článku: Nechci tady brečet ani nechci svádět jen na rozhodčího to, že Nové Dvory prohrály. Kdyby za stavu 0:1, měl větší klid na kopačkách Melezínek, hráči Nových Dvorů by si snad tři body odvezly.

Rozhodnutí pana rozhodčího Sojky hráče Nových Dvorů hodně fyzicky, ale psychický vyčerpávali. Už při pohledu na udělené karty je vidět, jak se mělo dnes utkání vyvíjet. Např. Dodnes nikdo neví, proč Láďa Pospíšil uviděl žlutou kartu, možná to neví ani sám pan Sojka. Mnoho domácích faulů zůstalo nepovšimnuto nebo dokonce otočeno. Když domácí pomezní zvedl praporek, měl pan Sojka ihned píšťalku v ústech. Když zvedl praporek hostující (a to už muselo být), pan Sojka neodpískal a jen se usmíval. Vyloženě si z hostů dělal srandu.

Mrzí mě jen to, že hráče fotbal baví a chtějí ho hrát, vždyť proto se přeci ten fotbal hraje a pak vám takhle rozhodčí zkazí celý víkend. Když má mužstvo útlum a to asi Nové Dvory momentálně mají, určitě jim takový zápas nepomůže. Když už si konečně tým řekne a snaží se s tím něco dělat, srazí ho opět ke dnu rozhodčí (Sojka,….). Pak se vám ještě směje, jak jste naštvaní. Každý se snaží na takovéto utkání zapomenout, rozhodčí pobere peníze (možná ještě něco navíc) a jede se dál. Další týden se to stane jinému mužstvu a tak to jde stále dokola. Vždyť s tím se přeci musí dát něco udělat? Proč jsou na okrese rozhodčí, kteří jsou féroví? Vím, že jich není mnoho, ale jsou (D. Čižinský, Dolejš). Možná se mému názoru někdo vysměje, chci ale jen, aby se o těchto lidech mluvilo a psalo. V minulosti to bylo daleko horší, ale teď když o rozhodčím napíšete takovéto věci, možná si to uvědomí. Když to rozhodčí neumí, tak se to dá pochopit, ale když to dělá vědomě......... 

Branky: 85. Šafránek, 89. Leopold - 70. Špírek

ŽK: Rác 2x, Kokeš, Kubín, L. Pospíšil (ND)

ČK: 62. Rác (ND)

Rozhodčí: Sojka

Diváků: 40

Křesetice: Černovský - Hruška (46. Šafránek), Hrbek, Černý (73. Suchorebský), Vlasák, Trousil, Pokorný, Bláha, Leopold, Borovec, J. Franc

Nové Dvory: Černý - Čálek, Zelený, Špírek, D. Pavlík - J. Procházka, Rác, Melša, J. Pátek (32. Kubín) - L. Pospíšil, Kokeš (73. Melezínek)  Trenér: Jaroslav Wohlgemuth 

 

 

 

 

 

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one