Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Nové Dvory v prvním kole bez bodu

Vytvořeno 23.08.2008 19:23:56 | Poslední změna 23.08.2008 19:23:56
Kaňk - Fotbalisté Nových Dvorů zajížděli v prvním kole okresního přeboru na horkou, kaňkovskou půdu. Bohužel dohrávali více jak jeden poločas bez vyloučeného hráče. Výhodu dokázali domácí využít.
Kaňk - Nové Dvory 1:0 (0:0)

Oba týmy začaly sezónu opatrně. Ani jeden tým nechtěl v začátku utkání inkasovat. Byly to spíše hosté, kteří měli balón více na svých kopačkách. Bylo těžké hrát technicky po zemi. Hřiště bylo ve velmi špatném stavu. Velice tvrdé a hrbolaté. Před brankami vyšlapané, srovnatelné s betonem. Vzduchem, proti vysokým domácím hráčům, také nešlo dost dobře útočit. Fotbal se odehrával většinou mimo velká vápna. Ve 27.min fauloval hostující Jan Rak domácího hráče na velkém vápně. Viděl od rozhodčího první žlutou kartu. Domácí, z přímého kopu, nastřelili jen dobře postavenou zeď. O deset minut později chtěli domácí vhodit rychle out. Novodvorský Jan Rak, ale nestačil od vhazujícího hráče rychle odstoupit a uviděl od rozhodčího velice přísnou druhou žlutou kartu, za nedostatečný odstup od vhazujícího hráče. Po druhé žluté následovala samozřejmě karta červená. Hosté velice zaskočeni rozhodnutím polevili a míč se najednou začal více pohybovat na domácích kopačkách. Hostující obrana, ale domácí k ničemu nepustila. Těsně před hvizdem ukončujícím poločas, měli novodvorští stoprocentní šanci na vstřelení branky. Po nádherném uvolněním šel sám na gólmana Jakub Rak. Dobře vybíhajícího Vokouna však trefil jen do hrudi.

Do druhého poločasu musel hostující trenér udělat změnu v sestavě, vystřídáním útočníka za záložníka. Pak se už jen těžko prosazoval v útoku, osamocený Láďa Pospíšil. První polovina druhého poločasu se odehrávala ve scénáři, ve kterém měli domácí mírnou převahu, ale hosté hrozili z brejků. Špírkův přímý kop, dobře vychytal Vokoun. V 73.min přišel hostující faul na rohu velkého vápna. Domácí nacentrovali balón do pokutového území. Míč prošel chumlem hráčů až k Novotnému, který vleže skóroval. Po vstřelení branky ani nevěděl zda zakončoval hlavou či ramenem. Hostující gólman Černý si na míč ještě sáhnul, ale vytlačit ho nedokázal. Pak následoval tlak hostí, vrhli se do útoku. Domácí tak měli několik rychlých brejku. I tak ale novodvorská obrana pracovala spolehlivě a nepustila domácí na dostřel své branky. Hosté měli ještě jednu gólovou příležitost, kdy Kokeš stál osamocen před Vokounem. Opět však nastřelil jen gólmana. Před koncem zápasu vyboxoval ještě Černý, domácí střelu.

Domácí si nevypracovali žádnou gólovou šanci. Hosté měli dvě velice dobré příležitosti. Nehraje se však na šance, ale na vstřelené branky a tu domácí, i když se štěstím vstřelili. Doufejme, že bude platit pravidlo „První vyhrání, z kapsy vyhání“. 

Několik fotek k zápasu na kaňkovském webu "zde".    

 

Branka: 73. Novotný.

ŽK: Klatka - Jan Rak 2, Pátek.

ČK: 37. Jan Rak.

Rozhodčí: Michal (Malín).

Diváků: 100.

Kaňk: Vokoun - Mucha, Vintiška (46. Mandík), Novotný, Horký, Čech, Ďoubal, Růžička, Zahajský, Klatka, Reis (70. Čížek). Trenér Michal Velebný.

Nové Dvory: Černý - Čálek (85. Mirovský), Zelený, Jan Rak, D. Pavlík - Rác (66. M. Pospíšil), Jak. Rak, Špírek, Pátek - L. Pospíšil, J. Procházka (46. Kokeš). Trenér Jaroslav Wohlgemuth.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one