Novodvorská střelecká krize pokračuje

Vytvořeno 07.09.2008 19:34:25 | Poslední změna 07.09.2008 19:34:25
Chotusice - Aktualizováno 7.9.2008  22:05 - Ve 3.kole okresního přeboru bylo na programu seusedské derby. Narazili na sebe fotbalisté Chotusic a Nových Dvorů. Domácí zvítězili jen díky novodvorské střelecké nemohoucnosti.
Chotusice - Nové Dvory 2:0 (2:0)

První půle začala aktivní hrou hostí, díky niž přišly i stoprocentní šance. Pospíšil dvakrát sám na gólmana, výsledek - jedenkrát mimo bránu, jedenkrát do náruče gólmana. Pátek sám na gólmana, netrefená branka. Aby toho nebylo málo, Rác sám na gólmana, opět mimo bránu. V průběhu poločasu udělali hosté také dvě hrubé chyby a to domácí stoprocentně potrestali. Nejprve ve 24.min Havránek, po nedohodnutí Raka se Zeleným, hezky přehodil Špírka a proměnil podél gólmana Černého – 1:0. Druhý gól padl po rychlém vysunutí Kroutila, který zakončoval k tyči (Černý pravděpodobně zaváhal a měl vyběhnout mimo vápno) – 2:0. Opět se tedy schylovalo k tomu, že lepší tým nemusí vyhrát. Ještě jednu šanci měli domácí, kdy házený out prodlužovali hlavou a další domácí hráč, z malého vápna, hlavičkou bránu přestřelil. Hosté zahrozili ještě z přímého kopu. Zeleného střelu domácí gólman vyrazil. Shrnutí dle citace trenéra Wohlgemutha po prvním poločase „Udělali jsme šest hrubých chyb - 2 góly domácích a 4 naše nevyužité stoprocentní šance“,

Ve druhém poločase udělal novodvorský trenér několik změn. Ukázalo se, že to ke vstřelení branky bohužel nevedlo. Domácí ve druhém poločase hru vyrovnali. Tím myšleno na šance. Bylo to i díky tomu, že hosté hru otevřeli a hráli na tři útočníky. Domácí měli několik dobrých střeleckých pokusů. Tři přímé kopy z dobrých vzdáleností výborně zlikvidoval Černý (dva směřovaly do šibenice). Další střelecký pokus Vetešníka skončil na tyči. Na druhé straně však hosté pokračovali v zahazování stoprocentních příležitostí. Pospíšil znovu dvakrát sám na gólmana. Dopadlo to však úplně stejně jako v prvním poločase. Dále si sólo zopakoval Pátek, kterému střelecký pokus zlikvidoval gólman Hubáček. Dvakrát neuspěl ani střelecky Radla, jednou z úhlu, mimo branku, podruhé doprostřed brány. Bylo však i mnoho dalších příležitostí, nedotažených do zakončení.

Je třeba dodat, že se odehrálo utkání se spoustou gólových příležitostí. Kdyby však své šance hostující hráči proměňovali, odváželi by si z Chotusic zasloužené tři body. Bohužel pro hosty střelecká krize pokračuje a po třetím kole zůstávají stále bez vstřelené branky.

K pěknému utkání přispěl i vynikajícím výkonem rozhodčí David Čizinský.

Branky: 24. Havránek, 35. Kroutil

ŽK: 3/6 (Kroutil, Slavík, Vobořil - Rác, Melša, Zelený, Špírek, Melezínek, Černý)

Rozhodčí: David Čižinský

Diváků: 60

Chotusice: Mil. Hubáček - Urválek, Vobořil, Slavík, Němčik (46. Varga) - Mar. Hubáček, Vetešník (86. Seeman), L. Jiroušek, Čmakal - Havránek, Kroutil

Nové Dvory: Černý - Radla, Špírek, Zelený, Jan Rak - Rác (39. Melša), D. Pavlík, Kokeš, Pátek (79. Melezínek) - L. Pospíšil, J. Procházka (62. Maláček)  Trenér: Jaroslav Wohlgemuth