Sokolové vyloupili Lorec

Vytvořeno 23.08.2008 23:24:32 | Poslední změna 23.08.2008 23:24:32
Kutná Hora - Los prvního kola okresního přeboru zavedl na trávník v Lorci fotbalisty Sokola Zbraslavice. A ti proti domácí rezervě Sparty ČKD Kutná Hora uspěli.
K. Hora B - Zbraslavice 0:2 (0:1)

Do utkání lépe vstoupili hosté, snad pod dojmem jarního vysokého výsledku v jejich neprospěch. Už ve 4. minutě zahrávali rohový kop a na první tyči přizdvižený míč pohodlně nikým neobsazen uklidil do sítě Pavel Kruliš – 0:1. Domácí se snažili oklepat z této situace, ale se hrou nahoru-dolu a vysokým množstvím ztracených míčů to šlo ztěžka. Po čtvrthodině se zkoušel dvakrát prosadit David Šindelář. Ve 30. minutě z vlastní poloviny vykopával hostující kapitán Josef Semerád, míč mířil na hranici šestnáctky domácích, tam si Vladimír Vavřina křikl a po čistém ataku hostujícího útočníka mu centr vypadl, avšak volný míč i díky dalšímu zákroku gólmana hosté nedostali. Domácí si první vážnější situaci vytvořili až díky chybě Jiřího Hlavy při rozehře na polovině hřiště. Míč se dostal k Pavlu Hulmanovi a ten ho na hranici pokutového území přihrával do dobré pozice na penaltě Jakubovi Fajfrovi, ten však z první velmi špatně trefil. Hosté odpověděli brejkem ve 36. minutě, kdy dobrou přihrávku na polovině hřiště poslal David Šindelář na křídlo nabíhajícímu Martinovi Veselému, ten si na okraji pokutového území domácích pohrál s Petrem Rathauzem a překonal přihrávkou i vyběhnutého Vladimíra Vavřinu, bohužel podle názoru rozhodčích do ofsajdové pozice Pavlu Herčíkovi před zívající branku. Ve 39. minutě se domácí dostali opět k ohrožení branky, po centru Michala Růžičky neměl mířidla srovnaná opět Jakub Fajfr a hlavou přestřelil. Před pauzou ještě po přihrání Jiřího Hlavy netrefil David Šindelář.

Po změně stran se hra příliš nezměnila, jen domácí se trochu více odvážněji začali vysouvat. Vzadu občas zůstávali jen ve třech a hosté měli více příležitostí k úpravě stavu. V 50. minutě tak po rohovém kopu v záklonu obtěžován Josef Semerád hlavou mířil nad branku domácích. Prakticky z protiakce přihrával za hostující obránce Ondřej Černý Michalu Růžičkovi, jenže tomu do přihrávky vyšel špatně krok a tak poslal slaboučkou střelu k tyči, se kterou neměl Tomáš Havlíček práci. Po dalších dvou minutách se po krátkém obléhání hostující branky po střelách obou hochů Schwarzových, které zablokovali obránci, zastřeloval znovu Michal Růžička, bez úspěchu. Po hodině hry se opět ukázala chytrost Pavla Kruliše, naběhl si po trestném kopu do míst, kde ho opět nikdo z kutnohorských nehlídal a on stejně jako v prvním poločase neměl potíže s umístěním své střely k tyči – 0:2. V 63. minutě očekávali domácí odpískání ofsajdové pozice Pavla Herčíka, který však nejevil zájem hrát a vybíhal zpět ke své polovině hřiště a toho využil nabíhající Jiří Veselý. Svůj sólový únik však nezakončil dobře, Vladimír Vavřina se mu natáhl pod nohy a míč mu odkopl. Domácí se nevzdávali, ale proti dobře hrajícím hostům nenašli recept ani v 75. ani v 87. minutě po střelách Bohuslava Švába a Michala Růžičky. Stavem nepohnul ani pokus Václava Schwarze v 89. minutě, v nastaveném čase pak se neujala ani akce po trestném kopu Bohuslava Švába, který nad branku zakončoval Michal Růžička.

Branky: 4., 61. Kruliš.

Rozhodčí: Procházka.

ŽK: T. Gygal - M. Veselý, Šindelář.

Diváků: 60.

K. Hora B: Vavřina – Říha (46. Černý), Gygal, Rathauz, M. Růžička, Hulman (79. Janoušek), B. Šváb, A. Schwarz, J. Růžička, V. Schwarz, Jak. Fajfr. Trenér Radek Pařez.

Zbraslavice: Havlíček - Herčík (69. Hanousek), Semerád, Kruliš, Smejkal, Hlava (59. Kunta), Šindelář, Dubjak, M. Veselý, Jursík, J. Veselý. Trenér Zdeněk Knap.