V Malešově se body dělily

Vytvořeno 08.11.2008 17:24:51 | Poslední změna 08.11.2008 17:24:51
Malešov - Aktualizováno 8.11.2008 ve 23:03 - Na velice těžkém terénu se odehrálo utkání 12.kola mezi Malešovem a Novými Dvory. Chvílemi utkání připadalo spíše vodní pólo. Po bojovném výkonu obou mužstev, kdy v první půli měli více ze hry domácí, ve druhé byli aktivnější hosté, skončilo utkání remízou.
Malešov - Nové Dvory 1:1 (1:0)

Už při prvním pohledu na hřiště bylo vidět, že to s fotbalem nebude mít nic společného. Jestliže se dnes na Kaňku píše o „velice těžkém terénu“, dovedete si asi představit jaké to bývá v Malešově.

Ve 2.min vyzkoušel domácí J. Špitálník střelou k tyči pozornost hostujícího gólmana Černého. Domácí se na tomto terénu snažili mnohokrát zakončit z velkého vápna. Určitě rozehráli honbu za třemi body. Aktivní útočné duo Špitálníků povětrávalo novodvorskou obranu. Kombinace na tomto terénu byla ale nemožná. Hráči při pokusech rychlého brejku zapomínali balón v loužích vody, klouzali se jak po ledě, voda i bahno létalo dva metry vysoko,…… Ani jeden tým se však nehodlal vzdát. Každý muž, který dnes nastoupil na rozbahněné hřiště odevzdal maximum. V 15.min také hosté vyzkoušeli pozornost domácího gólmana Moce. Moc míč směřující pod horní tyčku likvidoval. Ve 21.min malešovští rozehrávali rohový kop. Černý vyboxoval na velké vápno, kde stal nikým neatakován J. Špitálník. Hezky trefil balón a se štěstím a lehkou tečí hostujícího Špírka i gólmana Černého, skóroval – 1:0. Ve zbytku prvního poločasu se hrálo převážně na hostující polovině, ale novodvorská obrana domácí k lepšímu zakončení nepustila.

Hostující trenér Wohlgemuth poslal do druhého poločasu místo zraněného Ráce, Vítka. Ten od první minuty svého pobytu na hřišti dělal domácím problémy. Ve 46.min zakončoval, ale Moc držel stále čisté konto. Hosté hráli jako vyměněni. Ve 48.min musel zakročit znovu Moc. Domácí se stáhli a hráli na rychlé brejky, svých rychlonohých útočníků. V 68.min se dostal do stoprocentní šance J. Špitálník. Šel sám na gólmana, Černý svým vyběhnutím zmenšil úhel a J. Špitálník zakončoval vedle hostující branky. V 72.min měl tu samou příležitost bratr Radek. Ten mířil k tyči, Černý ale vynikajícím zákrokem držel Nové Dvory „nad vodou“. V 76.min už hosté zaslouženou branku vstřelili. L. Pospíšil obešel obranu a svým prvním gólem sezóny nedal Mocovi šanci – 1:1. V 78.min znovu Černý krásně likvidoval střelu J. Špitálníka, z velkého vápna, na rohový kop. Hosté byli stále aktivnější, k dobrému zakončení se ale nedostali. V 89.min se dožadoval Jakub Rak odpískání faulu. Rozhodčí faul neodpískal a navíc udělil Rakovi červenou kartu, za jeho chování.

Utkání bylo hrou rozdílných poločasů. Domácí měli asi více gólových příležitostí, ale když přihlédneme k bojovnosti obou mužstev, skončilo utkání zaslouženou remízou.

„Rozhodčí Šťastný, dle mého názoru, má ještě hodně málo zkušeností. Už jen to, že povolil odehrát utkání na takovémto terénu, nebyla dobrá volba. Jen díky slušnosti obou celku, může být rád, jaký mělo utkání průběh. V jeho rozhodnutích byla znát nejistota. Spoustu zákroků přehlédl nebo otočil (na obou stranách). Možná kdyby se více pohyboval, viděl by vše lépe. Rozhodl o tom, že se utkání odehraje, ale pak na terénu našlapuje, jen aby se neumazal.“

Branky: 21. J. Špitálník - 76. L. Pospíšil

ŽK: 0/2 (Špírek, L. Pospíšil)

ČK: 89. Jak. Rak (ND)

Rozhodčí: Šťastný

Diváků: 50

Malešov: Moc - Barenčík, Luňák, Kraus, Zajíc, J. Špitálník, Železný, T. Černý (82. Lenc), R. Špitálník, Mysliveček, Bukovič. Trenér: František Klečák

Nové Dvory: M. Černý - Čálek, Špírek, D. Pavlík, Melezínek - Rác (46. Vítek), Jak. Rak, Kokeš, J. Pátek - L. Pospíšil, J. Procházka. Trenér: Jaroslav Wohlgemuth