Vrdy bránily výhru do devadesáté minuty

Vytvořeno 04.04.2009 18:58:06 | Poslední změna 04.04.2009 18:58:06
Vrdy - Aktualizováno 4.4.2009 21:41 - Novodvorští fotbalisté zavítali v 15.kole, po domácí výhře nad Kaňkem, na půdu třetího týmu okresního přeboru. Domácí se strachovali o výsledek, i když hosté dohráli utkání jen v devíti hráčích.
Vrdy - Nové Dvory 1:0 (1:0)

Novodvorští přijeli do Vrdů bez zraněné jarní posily Brožka. Jeho absence byla notně znát. Také Lev, který přišel do Nových Dvorů na hostování nastoupil se zdravotními problémy.

Ihned od začátku utkání bylo jasné, kdo vykročil za třemi body. Domácí byli mnohem aktivnějším týmem. Většinu času první půle se hrálo na hostující polovině. Hosté se na domácí polovinu dostávali jen ojediněle. V několika domácích příležitostech selhali útočníci na hostující obraně či gólmanovi. Šance nevyužili Miláček, Šolta, Růžička. Když už se hosté dostali k domácímu pokutovému území, zbytečně zmatkovali. Příkladem byl Pátek, který se na velkém vápně doslova zamotal kolem míče. Už to vypadalo, že hosté ubrání po prvním poločase bezbrankovou remízu. Vrdští ale ve 41.min udeřili, když Císař poslal nádherný centr levou nohou, z rohu velkého vápna a osamocený Šolta v poklidu umístil hlavou do hostující sítě - 1:0. V tu chvíli to vypadalo, že novodvorští odjedou s pěkným „nášupem“.

Ve druhé půli se ale hra úplně otočila. Hosté po celou dobu diktovali hru a dobývali domácí svatyni. Když už ale po přímém kopu a následné dorážce Rajchmana překonali domácího gólmana Doubka, zaskočil na brankové čáře domácí kapitán a odvrátil hlavou vyrovnání. Domácí hráli už jen vyloženě na brejky. Ke slibnému zakončení se ale nedostali. Jedinou šancí domácích byl přímý kop Císaře, který hostující gólman Černý konečky prstů vytáhl na horní tyčku. Hosté toužili moc po vyrovnání, ale přes obranou řadu domácích nedokázali protlačit finální přihrávku. Ostatně proto také nezískali ani bod. To, že se pohyboval míč ve druhé půli převážně na domácí polovině, neznamená ještě, že vstřelí novodvorští branku. V 80.min byl vyloučen po druhé žluté kartě novodvorský Rajchman. Ani to hosty nepoložilo a toužili po vyrovnání. Domácí se urputně bránili, ale hosté nezakončili. V nastaveném čase byl ještě vyloučen po druhé žluté kartě Jan Rak.

Domácí vyhráli, díky vytvořeným příležitostem zaslouženě. Rozhodčí Martin Šanda utkání dosti nezvládal a místy hru zbytečně kouskoval. Hlavně při každém zaskučení a pádu hráče.

Branky: 41. Šolta

ŽK: Miláček, Truksa, Dražinovský, Zima - Rajchman 2, Jan Rak 2, Špírek, Zelený

ČK: 80. Rajchman, 90.+1 Jan Rak (ND)

Rozhodčí: M. Šanda

Diváků: 80

Vrdy: Doubek - Truksa, Spěvák, Miláček (67. Zima), Dražinovský, Kříž, Císař, Tomíšek, Bajo (81. Suchrada), Šolta, Růžička

Nové Dvory: Černý - Rajchman, Maláček (46. Čálek), Zelený, D. Pavlík - Melezínek, Špírek, Jan Rak, Radla - Lev (79. Mirovský), Pátek. Trenér: Jaroslav Wohlgemuth