Závěr finále poznamenala nechutná bitka

Vytvořeno 13.06.2009 15:27:36 | Poslední změna 13.06.2009 15:27:36
Tupadly - Ve finále poháru OFS na sebe narazili fotbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou a Sokola Nové Dvory. Zručští si v jarní části okresního přeboru udržují druhou příčku tabulky, Novodvorští po devátém podzimním místě vystoupali až na druhou pozici. Proto finálový zápas neměl předem jasného favorita.
Zruč n. S. - N. Dvory 2:0 (0:0)

Zručští si od první minuty přece jen počínali aktivněji. Tvrdík ani Brož branku soupeře ale netrefili a Koudela z trestného kopu mířil jen do zdi. To daleko větší příležitost si vypracovaly Nové Dvory, ovšem šanci Lva výborně vyšáhl gólman Svoboda a v 18. min. L. Jelínek vykopl další nebezpečnou ránu Lva. O chvíli později M. Váňa po soupeřově ztrátě balónu pálil těsně vedle.

Druhá půle začala náporem Jiskry, která fotbalisty soupeře přišpendlila před jejich branku. Už po třech minutách se mohla dočkat vedoucí branky: Střelu M. Havránka gólman Černý jen vyrazil, jenže Brož z malého vápna z odkryté brány trefil jen tyč! Černý se zaskvěl výborným zákrokem v 50. min., když vyškrábl Havlovu ránu na roh a v 55. min. mu pomohlo břevno při trestném kopu Havla. O dvě minuty později Havla vysunul ideální přihrávkou Tvrdík, ale balón se otřel opět jen o břevno. Na žalostnou koncovku Zručští málem doplatili v 58. min., naštěstí pro ně Lev při brejku do otevřené obrany ještě přihrával a Pospíšil se místo koncovky utopil ve svých kličkách. V 60. min. Tvrdík připravil palebnou pozici J. Havránkovi, který ještě netrefil, ovšem v 68. min. se Zruč n. S. už dočkala: Po prohraném souboji Pospíšila uprostřed hřiště se balón odrazil k Brožovi, na jehož střelu si Černý sice sáhl, ale balón přesto doplachtil do sítě - 1:0. Vedení si Jiskra pojistila v 72. min., kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou Kohout - 2:0. V 76. min. Cudlín náskok Zruče nezvýšili, protože trefil jen nohy Černého. V 81. min. sudí Rynda přehlédl penaltový faul Kružíka na Zeleného, na druhé straně proti Cudlínovi, který se zbavil Mar. Čálka, dobře vyběhl Černý. V 86. min. Dejmal zbytečně "dojel" brankáře St. Svobodu, kterého zranil v obličeji. Gólman se po něm ohnal a strhla se mela. Za normálních okolností by museli kromě Dejmala a Svobody být vyloučeni ještě nejméně Zelený a Mich. Havránek, ale rozhodčí Rynda se rozhodl červené karty neudělit. Okresní pohár a právo účasti v krajském kole této soutěže si vybojovala Jiskra.

"Myslím, že jsme byli o něco lepší než soupeř," upozornil zručský trenér Petr Jelínek a dodal: "Neviděl jsem od nich střelu na bránu." V prvním poločase si přitom dobrou příležitost vypracoval Tomáš Lev. "To je sice pravda, Nové Dvory ale na bránu nevystřelily. Byla to od nic nakopávaná, my jsme byli fotbalovější," trval na svém a doplnil: "Závěr byl zbytečně nervozní, Nové Dvory to hrály jak mistrovství světa."

Asistent novodvorského trenéra Tomáš Rác uznal kvalitu ručské Jiskry. "Lepší vyhrál," konstatoval. Ani kdyby Tomáš Lev proměnil svou příležitost, nevypadal by podle asistenta zápas jinak. "Mohli jsme dostat daleko více branek," přiznal a doplnil: "Nám chyběli tři hráči základní sestavy - Brožek, Rajchman a Pavlík."

Branky: 68. Brož, 72. Kohout

Rozhodčí: Rynda - Říha, Žaloudek

ŽK: Mich. Havránek - Zelený, Kokeš

Diváků: 80

Zruč n. S.: St. Svoboda (od 89. min. Cudlín) - Mich. Havránek, Kružík, J. Havránek, L. Jelínek - Havel, Tvrdík, Koudela, Mich. Váňa (84. J. Váňa) - Brož (70. Cudlín), Kohout. Trenér Petr Jelínek

Nové Dvory: Černý - Mar. Čálek, Špírek, Zelený, Procházka - Melezínek, Kokeš (74. Dejmal), Jan Rak, J. Pátek - L. Pospíšil, Lev. Mužstvo vedl Josef Vančura