Zbraslavice si tři body nezasloužily

Vytvořeno 14.05.2009 11:28:02 | Poslední změna 14.05.2009 11:28:02

Zbraslavice – Dvacáté kolo okresního přeboru nabídlo souboj týmů s nejlepším útokem a s nejlepší obranou. Nakonec útok obranu pokořil.

Zbraslavice – Nové Dvory 3:1 (0:1)

Domácí začali aktivněji, což se dalo čekat. Nejprve musel hostující gólman Černý vyrážet domácí přímý kop. Poté reflexivně vyškrábl nohou Šindelářovu dorážku ze dvou metrů. Největší šancí domácích byla nastřelená tyč Krulišem, který v hlavičkovém souboji přeskočil Zeleného. Jinak všechny šance končily před hostujícím pokutovým územím. Ani hosté nezůstávali pozadu a vypracovali si několik slibných příležitostí. Jednu z nich, na rozdíl od domácích, dokázali zužitkovat. Bylo to díky Lvovi, který trefil hlavou, nikým neatakován, Pátkův centrovaný míč z rohového kopu – 0:1. Dalo se říci, že hosté byli bojovnějším týmem. V první půli také přispěl k hezké podívané rozhodčí Dolejš svým dlouhodobým průměrem.

Co se ale dělo v půli druhé, jde těžko popsat. Jakoby rozhodčí Dolejš chtěl nechat tři body domácím Zbraslavicím. Nejprve odpískal pokutový kop, údajně po faulu Zeleného na Hlavu, kterého mimochodem zná každý jako výborného herce (argument rozhodčího - Zelený zasáhl rukou protihráče do obličeje). Gólman Černý tak čelil potřetí v řadě střelci ze značky pokutového kopu. Dvakrát byl úspěšný, nyní také vystihl směr, ale na Veselého střelu do šibenice byl krátký – 1:1. Než se stačili hosté otřepat, exceloval rozhodčí Dolejš podruhé. Domácí zahrávali rohový kop. Hostující Zelený byl tísněn dvěma domácími hráči. Ve výskoku byl jasně faulován loktem jedním z nich a druhý hráč, jmenovitě Kruliš zavěsil bez problémů hlavou - 2:1. Chvíli na to vyrážel konečky prstů Černý Hlavovu střelu k pravé tyči a stále tak držel naději na nějaký bodový zisk. To také bylo z domácí strany vše. Hosté navíc museli střídat zraněného Kokeše a zanedlouho i Rajchmana. Nic ale i tak nevzdávali a jasně domácí přehrávali. Špírkův přímý kop s problémy vyrážel domácí gólman Havlíček. Stoprocentní šanci neproměnil Melezínek, Dejmal, Lev. Domácí se v poslední dvacetiminutovce jen bránili. Když už se blížil závěrečný hvizd rozhodčího, skóroval ještě Hlava přesně umístěnou střelou k tyči – 3:1.

„Domácí nepředvedli výkon odpovídající týmu první příčky tabulky okresního přeboru. S tímto výkonem nemůžou vůbec pomýšlet o postupu do I.B třídy. Hráči Nových Dvorů se nemají za co stydět a nadále v jarní části soutěže ukazují a také se mohou pyšnit, že jsou svou bojovnou hrou, jedním z týmů špičky okresního přeboru. Toto jistě mohou potvrdit i přihlížející diváci. Rozhodčí Dolejš předvedl v první půli svůj dlouhodobý průměr, ale v druhém poločase se bohužel hodně ztrácel a svými chybami zápas ovlivnil. Za celé Nové Dvory doufám, že se pan rozhodčí ze svých chyb poučí a v dalších zápasech bude podávat své výkony, které doposud podával. Nerad bych na něho změnil svůj dosavadní názor.“

Branky: J. Veselý (pok.kop), Kruliš, Hlava – Lev

ŽK: 1/1 (Hlava – Lev)

Rozhodčí: Dolejš

Diváků: 50

Zbraslavice: Havlíček - Jursík, Semerád, M. Veselý, Rada - Hlava, Dudok, Dubjak, J. Veselý - Kruliš, Šindelář. Střídali Herčík, Kakáček, Byrwa. Trenér: Zdeněk Knap.

Nové Dvory: Černý – Rajchman (63. Dejmal), ‚Špírek, Zelený, D. Pavlík – Melezínek, Jan Rak, Kokeš (55. Čálek), J. Pátek – L. Pospíšil, Lev . Mužstvo vedl: Josef Vančura.