Bleskových jedenáct minut stačilo Novým Dvorům k vítězství

Vytvořeno 13.09.2009 21:41:58 | Poslední změna 13.09.2009 21:41:58
Paběnice - Aktualizováno 15.9.2009  15:15 - Ve šlagru 4.kola okresního přeboru na sebe narazila mužstva z prvního a třetího místa tabulky. Novodvorští fotbalisté zajížděli potvrdit své kvality na hřiště Sokola Paběnic, které ještě v minulé sezóně reprezentovali kutnohorský fotbal v I.B třídě.
Paběnice - Nové Dvory 1:3 (0:3)

Stejně jako do Zruče n.S. přijela do Paběnic podpořit hostující celek pěkná řádka fanoušků. Možná i to namotivovalo Nové Dvory k výbornému začátku utkání.

Už v 5.min napřáhl svou levačkou, z přímého kopu, Zelený. Výstavní střela asi ze třiceti metrů se zastavila až v domácí síti – 0:1. To domácí asi hodně zaskočilo, jenže než se stačili rozkoukat, už to bylo o dvě branky. Kokeš se Lvem vybojovali v 9.min míč a posledně jmenovaný předložil gólovou přihrávku Melezínkovi. Ten už jen v poklidu zakončoval do odkryté branky – 0:2. Aby toho nebylo málo, tak po dalších dvou minutách fauloval zbytečně domácí obránce, držením za dres, Lva. Rozhodčí Procházka musel odpískat pokutový kop. Balón si postavil Rajchman a nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:3. Poté se hra zklidnila, až na zbytečný, skoro likvidační zákrok D. Mužátka na Michalce, kterého domácí kapitán zasáhl až po odehrání míče těsně pod koleno. V tu chvíli mohl děkovat rozhodčímu, že nešel předčasně do sprchy. Arbitr vytáhl „jen“ žlutou kartu. Domácí hrozili jen ze standardních situací. Při jednom přímém kopu protáhli gólmana Černého, míč se však otřel jen o horní tyčku a skončil v zámezí. První poločas tedy zaslouženě vyhrálo hostující mužstvo.

Ve druhé půli se hra už vyrovnala. Spíše měli více ze hry domácí. Vypadalo to, že novodvorští jsou s výsledkem spokojeni. V 50.min mohl vstřelit první branku domácích Blahník, jenže Černý stal na správném místě. V 54.min musel vystřídat hostující trenér Michalce, s přetrvávajícími bolestmi, po nevybíravém faulu z prvé půle. V 57.min už Blahník smazal hostující čisté konto po chybě novodvorské obrany, když nedokázala na několik pokusů odvrátit míč ze svého pokutového území. Míč se tedy nakonec dostal na nohu Blahníka, který rozradostnil posmutnělé domácí diváky – 1:3. O tři minuty později umožnili novodvorští domácím penaltový pokus k nastartování v obratu, když Zelený fauloval v pokutovém území. Jenže „penaltový mág“ Černý byl proti a zakončení L. Votavi zneškodnil. Pravděpodobně to byl velice důležitý moment v dalším vývoji utkání. Zdálo se, že domácí ve zbývajícím čase už rezignovali, ale i díky výborné práci hostujícího celku už branka nepadla.

Rozhodčí Petr Procházka předvedl jeden ze svých dobrých výkonů.

Příští utkání odehrají Nové Dvory v neděli 20.9.2009 od 16:30 hod. na svém hřišti se Zbýšovem. Po domácích výhrách 5:1 s Vrdama a 6:2 s Kaňkem, nečeká nikdo nic jiného, než tři body.

Branky: 5. Zelený, 9. Melezínek, 11. Rajchman pok.kop - 57. Blahník