Nové Dvory opět doma nadělovaly

Vytvořeno 06.09.2009 20:03:20 | Poslední změna 06.09.2009 20:03:20
Nové Dvory - Aktualizováno 6.9.2009 ve 22:50 - Po čtrnácti dnech sehráli opět Novodvorští fotbalisté utkání na domácím hřišti. Po výhře 5:1 s Vrdama a remíze 1:1 ve Zruči n.S., přivítali dosud neporažený Kaňk.
Nové Dvory - Kaňk 6:2 (1:0)

Novodvorští otevřeli skóre ve 24.min zásluhou Ládi Pospíšila, kdy zužitkoval chytrým lobem hlavou přes gólmana, centr Michalce – 1:0. V první půli se hrálo převážně jen na jednu branku a to na hostující. Hosté vystřelili na Černého branku pouze jedenkrát a to ještě mimo tyče. Domácí atakovali Novotného svatyni několikrát. Např. přímý kop Zeleného zlikvidoval gólman. Dále Rakův centrovaný míč hlavičkoval Michalec jen do hostujících obránců. Navíc ještě neuznal hlavní rozhodčí Říha gól domácích. Pospíšil prostrčil na Lva, který v samostatném sólu uklidil míč do sítě. Jenže praporek hostujícího pomezního rozhodčího vylétl nad hlavu (pozn. až po vstřelené brance). Poločas tedy skončil 1:0.

Ve druhé půli se už pytel s brankami roztrhl. Ve 47.min přihrával Zelený Rakovi, který prošel hostující obranou a v poklidu kolem gólmana zvýšil na 2:0. Po čtyřech minutách to bylo 3:0. Lev prokličkoval do šestnácky, vrátil míč před pokutové území, odkud Brožek krásnou střelou rozvlnil síť. Po dalších šesti minutách zvýšili domácí na 4:0. Jen si vyměnili pozice přihrávající se střelcem. V 64.min unikl po pravé straně Pavlík Špírkovi a mířil sám na gólmana. Našel ještě lépe postaveného Čížka na malém vápně, který uklízel míč do prázdné branky – 4:1. V 68.min splnil skandujícím divákům „bůra“ Pospíšil po individuální šanci – 5:1. V 74.min prošel nádherně Michalec přes několik hostujících obránců. Sám proti gólmanovi však „nebyl hladový“ a proto našel na druhé straně malého vápna ještě lépe postaveného Vítka, který rozvlnil Novotného sít pošesté – 6:1. V 80.min se dočkali ještě druhé branky hosté. Pavlík zahrával přímý kop z rohu velkého vápna. Gólman Černý čekal spíše centr, jenže Pavlíkův pokus skončil kupodivu všech v horním růžku domácí branky. Sám zahrávající chtěl spíše asi centrovat. Černý se ještě snažil couvat, jenže míč jen stačil tečovat konečky prstů. „Doufejme, že gólman Černý si vybral slabou chvilinku opět na delší dobu.“ :-). Domácí ještě ve druhém poločase nevyužili několik slibných šancí, které ve většině případů pokryl gólman Novotný. Největšími byly asi střely Michalce a Pátka.

„Novodvorští podali opět jeden ze svých parádních výkonů, ze kterého museli být přihlížející diváci radostni. Kaňkovský jamajca bus odjížděl poněkud smutný.“

Příští týden zajíždí fotbalisté Nových Dvorů na horkou půdu Sokola Paběnic, které ještě v minulé sezóně kopaly I.B třídu. Výkop utkání je naplánován 12.9.2009 na 17 hodinu.

Branky: 24., 68, L. Pospíšil, 47, Jan Rak, 51. Brožek, 57. Lev, 76. Vítek - 64. Čížek, 80. Pavlík

ŽK: 2/3 (Lev, Kokeš - Pavlík, J. Horký, Mandík)