Nové Dvory pokračují ve spanilé jízdě

Vytvořeno 04.10.2009 19:31:02 | Poslední změna 04.10.2009 19:31:02
Nové Dvory - Aktualizováno 8.10.2009  22.12 hod. - 7.kolo okresního přeboru nabídlo sousední derby, ve kterém si fotbalisté Nových Dvorů připsali další tři body a navíc poprvé v této sezóně ukončili zápas "s nulou vzadu".
Nové Dvory - Malín 2:0 (0:0)

Novovodvorští se chtěli domácím příznivcům ukázat opět v nejlepším světle. Na derby se přišlo podívat asi 200 diváku. Což je vyšší návštěva než přišla na zápas Kutné Hory s Uhlířskými Janovicemi v I.A třídě.

Už od začátku utkání domácí lépe kombinovali. V 11.min zakončoval Jan Rak mimo Lhotákovu branku. V 17.min udělal velkou chybu hostující gólman Lhoták při odkopu po „malé domů“. Míč zachytil Lev, udělal gólmanovi kličku, při které Lhoták jasně fauloval, ale rozhodčí nechal domácím výhodu, protože na Lva zývala sice z úhlu prázdná branka. Lev bohužel domácím fanouškům, ale hlavně spoluhráčům radost neudělal. Branku minul o několik centimetrů. Hosté mohou být rádi, že Lev souboj ustal, protože pokud by upadl, následoval by pokutový kop a navíc červená karta pro gólmana (poz. rozhodčí Sojka). Ve 23.min střílel asi z dvaceti metrů Michalec, ale střela skončila mimo tyče. Ve 23.min pokračovali domácí v zahazování šancí. Lev nastřelil nohu stojícího gólmana. Domácí útočník tak pokračoval ve stejném duchu jako minulý víkend v Křeseticích. Ve 28.min měli opět domácí šanci, ale hosté odvrátili na rohový kop. Ve 32.min opět mířil Jan Rak vedle, tentokrát po střele z osmnácti metrů. Ve 34.min už domácí Lhotáka překonali, jenže slabou střelu Melezínka odvrátili malínští těsně před brankovou čárou. Ve 39.min nedosáhl Špírek na centrovaný míč do domácího vápna, novodvorští však balón ze svého území odkopli. Ve 44.min vyslali hosté na Černého první střelu, domácí gólman, sice s problémy, střelu zneškodnil. Kdyby byl stav po prvním poločase 2:0 pro domácí, nemohli by se hosté vůbec divit.  Poločas ale skončil bezbrankovou remízou.

Ve druhé půli začali malinští trochu lépe kombinovat. Ve 48.min skončila hostující střela nad horní tyčkou. O minutu později centrovali domácí do pokutového území, na míč však nikdo nedosáhl. V 53.min poslali novodvorští další balón do malého vápna, gólman Lhoták stáhl míč ze vzduchu. V 59.min měl domácí Pospíšil další šanci, zakončil však nad hostující svatyni. V 65.min zakončoval znovu Pospíšil, tentokrát hlavou, míč opět neskončil mezi tyčemi. V 67.min chtěli překvapit hosté střelou z dvaceti metrů, ta olízla jen horní tyčku. Gólman Černý si však střelu hlídal. V 68.min znovu zahazuje gólovou šanci Lev. Lhoták rychlým vyběhnutím zakončení likviduje. V 73.min chytá Lhoták další střelu Jana Raka. V 75.min se už domácí dočkali. Pospíšil vybojoval míč po zaváhání hostujících obránců a nedal Lhotákovi šanci – 1:0. V 77.min opět zakončoval Lev do gólmana. V 82.min se už Lev prosadil. Zužitkoval totiž přihrávku Pospíšila – 2:0. Za tohoto stavu už opouštěli stadión zklamaní diváci z Kačiny, kteří pravděpodobně novodvorskému týmu moc nepřejí. Během druhé půle byl vyveden ze stadiónu malínský hráč Václav Melša (i se svým psem 8-) ), který napadal vulgárními slovy hlavního rozhodčího Sojku. Václav Melša nemohl do zápasu nastoupit, protože si odpykává trest za červenou kartu z minulého zápasu.

Novodvorští fotbalisté zvítězili opět zaslouženě. Malínským nedovolili téměř nic. Už v neděli zajíždí Nové Dvory do Uhlířských Janovic, kde se od 16:00 hod. utkají s tamním B-týmem. Kdo můžete, přijeďte povzbudit novodvorský tým.

Branky: 75. L. Pospíšil, 82. Lev

ŽK: 1/2 (Lev - Lhoták, Husa)

Rozhodčí: Sojka (U. Janovice)

Diváků: 200

Nové Dvory: Černý - Rajchman, Špírek, Zelený, Michalec - Melezínek, Jan Rak, Brožek, J. Pátek - L. Pospíšil, Lev (88. Vítek). Trenér: Miloslav Čepek.

Malín: Lhoták - Střemcha, P. Kraus (71. Hylský), Puchýř (85. Poklop), Husa, Vala, L. Kraus, Štoček, Vrba, M. Šťastný (81. Navrátil), V. Procházka. Trenér: Tomáš Vojtíšek.