Nové Dvory zachránily tři body až v nastaveném čase

Vytvořeno 26.09.2009 19:22:34 | Poslední změna 26.09.2009 19:22:34
Křesetice - Aktualizováno 30.9.2009 - 13:01 hod. - Novodvorští fotbalisté zajížděli v 6.kole na hřiště Rozvoje Křesetice, kde o body přichazí řada týmů okresního přeboru. Novodvorští i přes výborný výkon domácího gólmana Víta Černovského vyhráli zaslouženě. Zůstali už tak jediným mužstvem okresního přeboru bez prohry.
Křesetice - Nové Dvory 1:3 (1:0)

Ještě před zahájením zápasu se oba oddíly dohodly na tom, že utkání 6.kola mezi oběma týmy bude zároveň pohárovým utkáním. V případě nerozhodného výsledku by tedy na konci utkání následovaly pokutové kopy.

Novodvorští začali aktivně a průběh utkání nasvědčoval tomu, že to bude souboj novodvorských střelců a domácího gólmana Černovského. Už v 8.min šel sám Michalec na gólmana, jenže v těžké pozici trefil jen dobře vybíhajícího Černovského. O minutu později pálil z přímého kopu Jan Rak do dobře postavené domácí zdi. Za další minutu zakončoval osamocený Lev opět přímo do domácího gólmana. Ve 12.min neměl Lev přesnou mušku a střela skončila mimo branku. V 18.min zahodil další tutovku Pospíšil, jak jinak, než opět do dobře postaveného Černovského. Ve 20.min zazlobili i domácí. Svobodovo varování hostující gólman Černý zlikvidoval. Ve 22.min obešel lehce Svoboda Špírka a přesně umístěnou střelou otevřel skóre – 1:0. Ve 30.min měli další dvě veliké šance hosté. Nejprve zneškodnil domácí gólman Pospíšilův pokus a o pár vteřin později Michalcův. To co hosté neproměnili se jen tak v jednom zápase nevidí a to byl za námi teprve první poločas.

Druhá půle změnu nepřinesla. Ve 47.min vyrazil efektně konečky prstů Černovský Brožkovu střelu. V 55.min znovu domácí gólman zneškodnil střelu Jana Raka. V 56.min si poradil i se zakončením Lva. V 78.min se už hosté dočkali. Trousil fauloval evidentně Jakuba Raka před domácí brankou a rozhodčí Procházka nařídil pokutový kop. K míči se postavil Rajchman a už potřetí v této sezóně se nemýlil – 1:1. Hosté si vytvářeli mohutný tlak. Ve druhé půli se hrálo snad čtyřicet minut na domácí polovině. V 84.min navíc oslabil domácí Šafránek, který musel po dvou žlutých předčasně do kabin. V 85.min měli jedinou šanci druhého poločasu domácí. Střela Suchorebského z přímého kopu skončila ve zdi. Už to vypadalo, že domácí gólman vybojuje pro tým alespoň jeden bod. Běžela devadesátá minuta a rozhodčí za zdržování hry během zápasu ukázal, že nastaví pět minut. V 93.min už hosté mohutný tlak zúročili. Balón se dostal k Pospíšilovi a ten osamocený před gólmanem poslal zaslouženě hosté do vedení – 1:2. V té době už domácí věděli, že si žádné body do tabulky nepřipíšou. Navíc o minutu později, přímo z rohu, rozvlnil síť už odevzdanému týmu nádherně Pátek – 1:3.

„Nutno říci, že i když Nové Dvory rozhodly až v nastaveném čase, vyhrály zaslouženě. Také nesmím zapomenout vyzdvihnout výkon nejlepšího hráče utkání, kterým byl domácí gólman Černovský.“

V 7.kole čeká Novodvorské fotbalisty asi nejbližší sousední derby na okrese a to s týmem Sokola Malín. Zároveň to bude asi šlágr kola, protože se utká první celek tabulky s třetím týmem. Utkání hrané 4.10.2009 začne v 16:00 hod. na novodvorské půdě.

Branky: 22. Svoboda - 78. Rajchman pok. kop, 90.+3 L. Pospíšil, 90.+4 J. Pátek

ŽK: 5/5 (Šafránek 2, Ptáčník, Bláha, Leopold - Luňák, Lev, L. Pospíšil, Jan Rak, Zelený)

ČK: 84. Šafránek (Křesetice)