Novodvorští potvrdili roli favorita

Vytvořeno 28.03.2010 14:35:11 | Poslední změna 28.03.2010 14:35:11
Vrdy – V prvním jarním zápase, sezóny 2009-2010, zajížděli novodvorští na půdu předposledního celku okresního přeboru. Vrdy po podzimní porážce v Nových Dvorech (5:1) měly soupeři určitě co vracet.

Vrdy - Nové Dvory 0:3 (0:2)

Novodvoští přicestovali do Vrdů v roli favorita. Trenér Miloslav Čepek se však musel obejít bez několika klíčových hráčů. Zdeněk Rajchman se léčí s chřipkou, Jan Rak nemohl nastoupit vinou bolavého kolena, Tomáš Lev si odpykává trest a Luboš Michalec bude Novým Dvorům chybět v celé jarní části sezony, kvůli přetrhaným vazům.

I bez těchto hráčů však novodvorští ukazovali, že na špici okresního přeboru patří. První šanci ke skórování však mohli mít domácí, jenže po chybě Pátka, který netrefil po rohovém kopu míč na přední tyči, nebyl v malém vápně žádný domácí hráč a Špírek nebezpečí pro hosty odvrátil dlouhým odkopem.  V 15.min zahrával Zelený rohový kop, který byl přetažený. Na ten si naběhl Špírek, vrátil hlavou před branku a Radla taktéž hlavou usměrnil míč za Doubkovi záda – 0:1. Další příležitost měli novodvorští v 18.min, kdy šel Jakub Rak sám na gólmana. Bohužel pro hosty zapomněl míč za sebou. Ve 22.min se nádherně uvolnil Brožek a ještě lépe naservíroval Radlovi do uličky. Ten nekompromisní ranou prostřelil Doubka a poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2. Ve 28.min přišla další stoprocentní šance na straně hostů. Pospíšilovi v dobré střelecké pozici skočil míč na holeň a branku netrefil. Domácí zahrozili v první půli jen jednou.  Přesnou střelu z úhlu, k tyči, však hostujícího gólmana Černého nepřekvapili a ten míč vyrážel na rohový kop. Ve 32.min vstřelil Jakub Rak třetí hostující branku. Domácí pomezní rozhodčí však odmával postavení mimo hru a rozhodčí Průcha gól neuznal. Ještě před odchodem do kabin mohli hosté znovu skórovat. Opět u toho byl Brožek, který uvolnil Jakuba Raka. Ten ale mířil mimo branku. Hosté po první půli zaslouženě vedli a domácí mohli být rádi, že to bylo jen o dvě branky.

Ve druhém poločase se hra postupně vyrovnávala. Branku však ohrožovali jen hosté. Ve 49.min Rác z osmnácti metrů vystrašil domácího gólmana. Doubek míč pokryl. V 58.min rozehrál rychle házený out Rác. Přesně našel Pospíšila, který od poloviny hřiště unikal na domácí branku. Poradil si s obranou a nadvakrát překonal Doubka – 0:3. Hosté jakoby se uspokojili s výsledkem a přenechali taktovku domácímu celku. Ti si však vypracovali minimum příležitostí. Hostující obranou těžko přecházeli. Výborný výkon předvedl Maláček, který se s bolestmi překonával a musel dohrát skoro až do konce zápasu. V 70.min ohrozili domácí Černého svatyni střelou jako přes kopírák z první půle. Gólman hostí ale opět dobře zasáhl. Největší příležitost na čestný úspěch měl v 77.min střídající Červeňák. Zelený hlavou špatně odvrátil a osamocený Červeňák, před Černým, hlavičkou gólmana nepřekvapil.

Hosté vyhráli zaslouženě a nyní se musí připravit (uzdravit) na další utkání, kdy na svém hřišti hostí tým Zruče n.S. Utkání se odehraje v neděli 4.4.2010 s výkopem od 16:30 hod.

Branky: 15., 22. Radla, 58. L. Pospíšil

ŽK: 1/0 (Truksa)

Rozhodčí: Průcha

Diváků: 100

Vrdy: M. Doubek – Kroutil (70. L. Doubek), Spěvák, Truksa, Růžička, Kříž, Dražinovský, John (66. Červeňák), Šolta, Bajo

Nové Dvory: Černý – Maláček (85. Mirovský), Špírek, Zelený, J. Pátek – Kokeš (78. Melezínek), Brožek, Radla, Rác – L. Pospíšil, Jak. Rak. Trenér: Miloslav Čepek.