Novodvorští přejeli "slavnou" Jiskru

Vytvořeno 05.04.2010 20:39:37 | Poslední změna 05.04.2010 20:39:37

Nové Dvory – Vždy dost vyhecované fotbalové utkání, nabídlo 15.kolo okresního přeboru, mezi týmy Nových Dvorů a Zručí nad Sázavou. Oba celky se střetly před čtrnácti dny, kdy novodvorští přehráli Zruč n.S. (5:3) v poháru OFS.

Nové Dvory – Zruč nad Sázavou 3:0 (1:0)

První půle byla spíše bojem o každý metr hřiště. První šanci nevyužil Pospíšil, když po přihrávce Kokeše, mířil naslepo jen do náruče hostujícího gólmana Cudlína. Dalším atakem zručské branky byl únik Jana Raka do pokutového území, jenže přihrávkou spoluhráče nenašel. Hosté byli během první půle bojovnějším týmem. K dobré příležitosti je však nepustila odpovědná práce novodvorské obrany. Rozhodčí Uher jako vždy posuzoval utkání jako by se hrálo v I.A třídě. V několika momentech nemohli hosté udržet nervy na uzdě a za zbytečné mluvení dostávali žluté karty. Ve 29.min Cudlína málem překvapil Rajchman z přímého kopu, gólman však vyrážel na rohový kop. Ve 40.min se už svěřenci Čepka radovali. Po uvolnění Jakubem Rakem se dostal k zakončení Pospíšil. Cudlín si na Pospíšilovu střelu ještě sáhl, míč však zapadl k jeho levé tyči – 1:0. Po nepříliš nádherném poločase odcházeli do kabin šťastnější domácí.

Ve druhém poločase se hrál pohlednější fotbal. Hosté si určitě v kabinách řekli, že musí skórovat. Tlačili se do útoku, vše ale končilo na velkém vápně domácích. A tak udeřili opět domácí. Kokeš se v pokutovém území parádně uvolnil a hostující obránce reagoval pouze stažením domácího hráče za dres. Rozhodčí Uher nařídil pokutový kop. Míč si v 54.min na značku postavil Rajchman a v poklidu poslal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. To pravděpodobně hostující hráče přibrzdilo. Na nějaký čas se nemohli srovnat. Až po přetaženém rohovém kopu Koudeli, mířil hlavou Janata jen do náruče domácího gólmana Černého. V 72.min se podařilo domácím vstřelit třetí a dalo se říci, že rozhodující branku. Přihrávka Jakuba Raka prošla skrz několik hráčů až k Brožkovi a ten prostřelil hostujícího gólmana – 3:0. V 80.min si domácí gólman pohlídal střelu J. Havránka. Zruští ještě mohli skórovat v samém závěru zápasu. Málem vlastní gól si vstřelil špatným odkopem Jan Rak, když míč směřoval lobem přes domácího gólmana. Hosté už se radovali z gólu, jenže domácí gólman předvedl vynikající zákrok a vytáhl míč na rohový kop. I z dalšího rohového kopu se mohli hosté dočkat. Opět přetažený balón usměrňoval Janata do branky. Již překonaného Černého, zastoupil na brankové čáře Zelený a bravurně odhlavičkoval na rohový kop.

K vítězství dovedl domácí tým hlavně disciplinovaný výkon a zručského rivala porazil zaslouženě.

K dalšímu utkání zajíždí novodvorští v sobotu 10.4.2010, na horkou kaňkovskou půdu, kde se opět čeká výborná atmosféra. Výkop utkání je v 16:30 hodin.

Branky: 40. L. Pospíšil, 54. Rajchman (pok.kop), 72. Brožek

ŽK: 2/4 (Rác, Kokeš – Musil, Havel, Pechanec, Jelínek)

Rozhodčí: Uher (U. Janovice)

Diváků: 100

Nové Dvory: Černý – Rajchman, Jan Rak, Zelený, J. Pátek – Kokeš, Brožek, Radla, Rác (83. Melezínek) – L. Pospíšil, Jakub Rak (88. Špírek). Trenér: Miloslav Čepek

Zruč n.S.: Cudlín – Musil, Jouza, Janata, Jelínek, M. Havránek (72. J. Havránek), Pechanec, Váňa, Havel, Koudela, Tvrdík. Trenér: Petr Jelínek