Opět do čela okresního přeboru

Vytvořeno 18.10.2009 20:46:40 | Poslední změna 18.10.2009 20:46:40
Nové Dvory - Aktualizováno 18.10.2009  22:14 - Po špatném výkonu z minulého týdne, kdy novodvorští fotbalisté přivezli prohru 4:0 z Uhlířských Janovic, přivítali v 9.kole, asi největší zklamání okresního přeboru, tým Malešova. Střelecky i bodově minulý týden napravili.
Nové Dvory - Malešov 7:0 (4:0)

Novodvorští se do soupeře, který je momentálně na poslední příčce okresního přeboru, zakousli hned od začátku utkání. Už po třech minutách se ujali vedení. Velkou zásluhu na tom měl Lev, který předložil gólovku Pospíšilovi – 1:0. Minutu na to vyrážel efektně na roh gólman Táborský, střelu Pátka. V 11.min znovu Lev vybídl přihrávkou, tentokrát Jakuba Raka, který nepohrdl a střelou podél gólmana dostal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. Psala se 24.min, když svou druhou brankou zvýšil skóre Pospíšil. S přehledem totiž zužitkoval hlavou rohový kop Rajchmana – 3:0. Ve 36.min mohl zvýšit Lev, ale ze čtyřmetrové vzdálenosti zakončoval jen do náruče gólmana. Ve 38.min fauloval Jakuba Raka gólman Táborský v pokutovém území a rozhodčí Pařez, bez váhání, nařídil pokutový kop. Už počtvrté v této sezóně se nemýlil Rajchman – 4:0. Hosté se na polovinu domácích mockrát nedostali. Když už se dostali tak chyběl klid v zakončení, jako tomu bylo při střele Křivohlavého z velkého vápna, který v dobré pozici mezi tyče nemířil. Za první poločas musel Černý pokrýt jen jednu střelu z dvaceti metrů.

Ve vstupu do druhé půle se zkazilo počasí a tak celý druhý poločas se odehrával za vydatného deště. Domácí polevili a asi pět minut se hledali. V tu chvíli se snažili o kombinaci i hosté, ale bez výsledku. Domácí se ale srovnali a v 50.min zakončil sólo Pospíšil podél gólmana. Dovršil tak svůj hattrick – 5:0. V 54.min ve výborné pozici střílel Michalec, bohužel pro domácí jen do gólmana.  V několika dalších minutách ještě domácí zahodili několik „tutovek“. V 59.min si naběhl Jan Rak na centrovaný balón Michalce a uklidil míč do sítě – 6:0. Hosté zahrozili v druhém poločase vícekrát, ale když už střely mířily mezi tyče, převážně střely Křivohlavého, Černý je pokryl. V 70.min mohl přidat další branku Pospíšil, jenže jeho střela skončila mimo malešovské tyče. O dvě minuty později předložil krásnou přihrávku Pospíšil Michalcovi, který konečně protrhl svou střeleckou smůlu a po sedmi zápasech bez vstřelené branky, znovu rozvlnil síť – 7:0. V 75.min ale smůla Michalce pokračovala, svou dorou šanci nevyužil a dorážku Jakuba Raka výborně zneškodnil napodruhé gólman Táborský. V 76.min ještě mířil mimo hostující svatyni Melezínek. Ve zbývajícím čase se už nic podstatného neudálo. Novodvorští vyhráli zaslouženě. Přistoupili k utkání s morálkou, což ukazuje i poměr udělených žlutých karet. Rozhodčí Pařez přispěl k utkání více než dobrým výkonem.

Příští sobotu 24.10.2009 to bude ale pro novodvorské mnohem složitější. Zavítají totiž v 10.kole na půdu (umělou trávu) kutnohorské rezervy, která v tomto kole vyprovodila favorita ze Sázavy 3:0. Utkání začíná už o hodinu dříve, tedy ve 14:30. Přijeďte podpořit novodvorský tým.

Branky: 3., 24., 50. L. Pospíšil, 11. Jakub Rak, 38. Rajchman pok. kop, 59. Jan Rak, 72. Michalec

ŽK: 0/4 (Táborský, Brant, Prášek, Bukovič)