Týmy se o body rozdělily

Vytvořeno 04.11.2009 03:18:26 | Poslední změna 04.11.2009 03:18:26
Nové Dvory - V chladném nedělním odpoledni změřili v 11.kole okresního přeboru fotbalisté Nových Dvorů síly se soupeřem Sázavy.

Nové Dvory - Sázava 1:1 (0:1)

Do utkání nastoupili novodvorští bez tří hráčů základní sestavy. Hříšníci z minulého kola si odpykávají tresty. Jan Rak si odstál jedno utkání nepodmíněně a Luboš Michalec společně se Zdeňkem Rajchmanem dosud čekají na středeční výrok disciplinární komise. Naopak nastoupil po jednozápasové pauze Lukáš Zelený, kterého trápil bolavý stehenní sval. Domácí působili od začátku utkání poněkud zaskočeně. Jakoby měli ze svého soupeře strach. Sázavští toho také i využívali. První šanci měli ale přesto domácí. V 9.min předkládal Lev z úhlu přihrávku před branku, ta ale nikoho nenašla. Hosté měli herní převahu, šance však přicházely na domácí straně. Melezínkova střela v 11.min skončila nad Štěpánkovou brankou. V 19.min poprvé zahrozili hosté. Domácí Pátek chyboval v obraně a Svoboda se řítil sám na Černého. Pokoušel se obstřelit gólmana, míč však minul levou tyč. Ve 25.min už hosté skórovali. Znovu u toho byl Pátek, který se nedohodl se Zeleným při odkopu balónu před domácím vápnem. Toho využil Král, který jim při jejich zaváhání míč vyšťouchl a sám proti Černému v poklidu zakončil – 0:1. Ve 28.min mířil jen doprostřed branky Kokeš. Hosté byli jasně lepším týmem, ale vážnější šanci si přesto nevypracovali. Naopak po přiklepnutí Maláčka Jakubovi Rakovi byli domácí blízko vyrovnání. V souboji tělo na tělo byl Rak odstaven hostujícím obráncem při zakončení před Štěpánkem. Domácí se dožadovali pokutového kopu, rozhodčí však dobře posoudil situaci a pokutový kop nenařídil. Ještě blíže vyrovnání byli domácí, po centrovaném míči, z přímého kopu Maláčka. Již překonanému Štěpánkovi pomohla při L. Pospíšilově hlavičce horní tyčka. Poločas tedy skončil, díky předvedené hře, zaslouženě jednobrankovým vedením hostů.

O přestávce se v domácí kabině ujal slova hlavní trenér a zdůraznil velké slabiny mužstva. To si také i domácí vzali k srdci. Nastoupili jako úplně jiný tým. Ihned po začátku druhé půle jasně na hřišti dominovali. Ve 48.min mířil mimo tyče Jakub Rak. První největší šanci druhé půle měl na kopačkách Lev. Tváří v tvář Štěpánkovi nastřelil jen gólmanovi nohy. V 64.min měla Sázava asi jedinou šanci druhého poločasu. Po rohovém kopu přeskočil hostující hráč všechny domácí, míč však prolétl nad Černého brankou. V 65.min domácí vstřelili branku, tu však hlavní rozhodčí Uher neuznal pro postavení Lva v ofsajdu. V 66.min se nepovedl střelecký pokus domácímu Brožkovi. Střela skončila daleko od branky. Další velkou šanci měli domácí v 69.min, střelecký pokus Jakuba Raka snad olízl tyč Štěpánkovi branky. V 71.min se ale domácí přeci jenom radovali. Láďa Pospíšil vyškolil hostující obránce a sám proti gólmanovi nezaváhal – 1:1. Novodvorští tak po předvedené hře v druhé půli zaslouženě vyrovnali. V 78.min se hostům navíc zranil střelec jediné branky Král a musel být střídán. V závěru utkání ještě předvedli krásnou vložku domácí obránce Zelený a jeden ze sázavských hráčů, když Zelený při snaze odehrát míč ze svého pokutového území zalehl protihráče. Rozhodčí Uher to jako pokutový kop neposoudil. Utkání rozdílných poločasů skončilo asi zaslouženou remízou.

Domácí i bez chybějících hráčů základní sestavy předvedli hlavně v druhém poločase dobrý výkon. O tom jak by se utkání vyvíjelo pokud by byli potrestaní hráči přítomni, můžeme jen spekulovat. Zaskakující hráči odvedli dobrou práci. Především Honza Maláček předvedl vynikající výkon.

Rozhodčí Jiří Uher přispěl k utkání výborným výkonem. Přesně takto by rozhodování arbitra mělo vypadat.

Branky: 71. L. Pospíšil – 25. Král

ŽK: 2/0 (Kokeš, Lev)

Rozhodčí: Jiří Uher

Diváků: 60

Nové Dvory: Černý – Maláček (78. Jeřábek), Zelený, Špírek, J. Pátek – Kokeš (65. M. Pospíšil), Jakub Rak, Brožek, Melezínek (46. Čálek) – L. Pospíšil, Lev. Trenér: Miloslav Čepek.

Sázava: Štěpánek – Sedláček, Dytrich, Chuchla, Rezek, Nepraš, Šmídek, Konopiský, Svoboda, Král (78. Danko), Žoha.