Vrdy si odvezly z Nových Dvorů "bůra"

Vytvořeno 23.08.2009 23:15:21 | Poslední změna 23.08.2009 23:15:21
Nové Dvory - Aktualizováno 24.8.2009  0:41 - Nadšenci fotbalu se konečně dočkali zahájení okresního přeboru sezóny 2009-2010 i v Nových Dvorech. Kdo přišel podpořit domácí mužstvo, nemohl litovat. Hattrickem se blýskla nová posila, Luboš Michalec, který navíc neproměnil pokutový kop.
Nové Dvory - Vrdy 5:1 (2:0)

Novodvorský trenér Miloslav Čepek se musel obejít bez Rajchmana, kterému bránila ve startu nevyřízená legitimace a bez Luňáka, který plnil pracovní povinnosti. Své plány se sestavou musel tedy trenér trochu pozměnit. Michalce z pozice ofenzivního záložníka přesunul na levý kraj obrany, což se ukázalo jako „výborný tah“.

Novodvorští se do svého soupeře zakousli a už v 7.min orazítkoval Lev Doubkovu pravou tyč. O čtyři minuty později si mohli domácí diváci poprvé zaskandovat. Pátek zahrával rohový kop, který se k němu odrazil zpět. Zpětnou přihrávkou našel Michalce, který povedenou střelou z velkého vápna poprvé rozvlnil hostující síť – 1:0. O minutu později střílel Pátek nad horní tyčku Doubkovi branky. Ve 30.min střílel Lev, bohužel pro domácí, nastřelil jen hostujícího obránce. Ve 32.min zakončoval znovu Lev, tentokrát hlavou. Balón směřující do branky odkopl na poslední chvíli opět hostující hráč z brankové čáry. Na druhou branku si tedy diváci museli počkat do poslední minuty prvé půle. Znovu to bylo po Pátkově rohu. Odražený míč doklepl Michalec hlavou – 2:0. Ještě se minutka nastavovala a domácí mohli vstřelit další branku. Po přihrávce Brožka mířil těsně vedle levé tyče Lev. Hosté se snažili místy kombinovat, k zakončení se ale během prvního poločasu nedostali.

Druhá půle začala stejně jako první skončila, opět v domácí režii. V 52.min vystřelil Jan Rak z velkého vápna, Doubek míč neudržel, jen vyrazil vedle sebe a Lev v pohodě uklidil míč do sítě – 3:0. O tři minuty později tleskali diváci počtvrté. Postupný útok zakončil výstavní střelou do šibenice Michalec (poz. Luboše Michalce – chtěl jsem to trochu jinam)  – 4:0. V 68.min fauloval v pokutovém území gólman hostí Pátka a rozhodčí nařídil nediskutovatelnou „pětku“. Určený střelec Michalec další zápis v listině střelců odmítl (Doubek pokus vyrazil). V 75.min se nešetrně zranil Pátek a musel být střídán. Nahradil ho Jakub Rak, který o minutu později vyslal na Doubka svou první střelu. Ta byla nepovedená, ale Láďa Pospíšil stál na svém místě a míč nasměřoval do opuštěné hostující svatyně – 5:0. V 82.min se dočkali čestného úspěchu i hosté. Jan Rak fauloval na hranici šestnáctky a poskytl hostům přímý kop. Zelený, stojící ve zdi, nerespektoval pokyny domácího gólmana Černého, kterému bránil „ve výhledu“ a díky tomu balón zakroucený do branky neviděl. Ten orazítkoval levou tyč, od ní se odrazil do domácího gólmana a ten si nešťastně srazil míč do sítě - 5:1.

„Domácí odvedli parádní výkon, okořeněný pěti brankami, které asi ani optimista z řad diváků nečekal. Všichni bojovali, dřeli a bylo vidět, že hlavně fotbal hrát chtějí. To co bylo v hráčích poschovávané, dokázal nový trenér z hráčů vytáhnout a ti se mu za to odvděčují. Pozor, nyní nesmí narůst mužstvu křídla, ale musí se fotbalem bavit dál. Uvidíme, jak to potvrdí už v sobotu 29.8.2009 od 17 hod. ve Zruči nad Sázavou.“

Branky: 11., 45., 55 Michalec, 52. Lev, 76. L. Pospíšil - 82. John

ŽK: 2/3 (Lev, Zelený - John, Doubek, Suchrada)

Rozhodčí: D. Čižinský

Diváků: 100

Nové Dvory: Černý - Čálek, Zelený, Špírek, Michalec - Melezínek (85. Jeřábek), Jan Rak, Brožek, J. Pátek (75. Jak. Rak), L. Pospíšil, Lev. Trenér: Miloslav Čepek

Vrdy: Doubek - Truksa, Suchrada, Hronek, Bajo, Kříž, Radovnický, John, Mlynka (79. Růžička), Šolta, Spěvák