Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Výbornou sezónu zakončili výhrou

Vytvořeno 06.07.2010 13:03:46 | Poslední změna 06.07.2010 13:03:46
Nové Dvory - Z původního nedělního termínu byl zápas 26. kola okresního přeboru na základě dohody obou klubů přeložen na sobotu. Novodvorští fotbalisté v předposledním kole porazili venku Suchdol 2:1 a stali se tak vítězem okresního přeboru pro rok 2009- 2010. Viktoria Sedlec doma vydřela výhru 3:2 nad kutnohorskou Spartou B a 42 bodů ji zaručila čtvrtou příčku.
Nové Dvory - Sedlec 2:0 (2:0)

Fotbal se hrál v rychlém tempu, útočná hra se přelévala z jedné strany na druhou. Přestože obě mužstva hrála v osobních soubojích tvrdě ale férově. Obě obrany si hlídaly útočná esa, osobka Kořínek - Pospíšil, na druhé straně Zelený - Jelínek. Již v 5. min. po Rajchmanově trestném kopu z pravé strany Zdeněk Tvrdý vyrazil Luňákovu hlavičku, která mířila doprostřed brány. Po čtvrthodině hry dobře posoudili pomezní a hlavní herní situaci. Vracející se útočník Jelínek se nezapojil do hry a toho využil záložník Hvězda, který si zaběhnul za obranu domácích na levé straně. Bohužel z velkého vápna střílí dva metry vedle levé šibenice branky Černého. Podobně byli blízko k brance i hosté ve 23. min. Jelínek vybojoval míč ve středu hřiště, nahrál Zdychyncovi, jenž přenesl hru na pravou stranu. Po Stolínově centru se k zakončení mohl dostat Jelínek, ale balón mu při zpracování odskočil. Místo, aby Viktoria Sedlec vedla a měla hru pod kontrolou, tak inkasovala. Ve 30. min. útočník Pospíšil našel ve vápně osamoceného kolegu Luňáka, který vsítil do odkryté branky -1:0. Aby toho nebylo málo, o šest minut později zvýšily Nové Dvory už na 2:0. Ve 36. min. si na Melezínkův centr z leva na zadní tyči naskočil útočník Pospíšil a přes dva bránící hráče hlavou od levé tyčky zvýšil- 2:0. To bylo také poločasové skóre.
Do druhého dějství nastoupili aktivněji domácí. V 50. min. útočník Pospíšil vypálil těsně vedle pravé šibenice. To bylo také naposledy, kdy novodvorští fotbalisté ohrozili sedleckou branku. Poté už začal sedlecký nápor. Nejprve po hodině hry se po centru Hvězdy se ve vápně ke střele prosadil útočník Jelínek. Jenže jeho střela sice letěla mezi tyče domácích, ale nebyla dostatečně razantní na to, aby překonala brankáře Černého. V 68. min. na útočné polovině před velkým vápnem Spáčil kopnul v osobním souboji Maláčka. Přičemž začala malá strkanice a obránce Maláček se ohnal po Spačilovi. Rozhodčí Rynda udělil žlutou kartu Spáčilovi, ale Maláčkovo oplácení se obešlo bez potrestání. V 70. min. to zkoušel individuálně Hvězda, který se z levé strany prokličkoval do vápna, ale střílel vedle levé tyče gólmana Černého. V 75. min. se devět domácích hráčů naskládalo na brankovou čáru. Po Spáčilově rohu z levé strany a hlavičce z brankové čáry vyhlavičkoval záložník Pátek. Někteří sedlečtí hráči se ozvali, že záložník Pátek zahrál rukou. Rozhodčí Rynda nechal hru pokračovat. Následná Spáčilova přízemí dorážka skončila v rukavicích domácího brankáře. Z protiútoku domácí mohli vsítit třetí branku. Po centru zprava se útočník Pospíšil prosadil ve výskoku, ale gólman Tvrdý na brankové čáře reflexivně chytil Pospíšilovu hlavičku. Sedlečtí bušili na domácí svatyni gólmana Černého, přesto branku ne a ne vsítit. Ani čestný zásah v závěru prostě nebyl Viktorce souzen. Když v cestě nestál bránící hráč, tak branková konstrukce. Jako v 80. min., kdy se na zadní tyči uvolnil záložník Zdychynec, ale hlavou orazítkoval pouze břevno domácí. Přestože utkání bylo herně a na šance vyrovnané, výsledek 2:0 pro Nové Dvory tomu tak nenasvědčuje.

Branky: 30. Luňák, 36. Pospíšil

Rozhodčí: Rynda

ŽK: 1/2 (Luňák - Jelínek, Jak. Spáčil)

Nové Dvory: Černý - Rajchman (55. Rác), Špírek, Zelený, Maláček (71. Vavřík) - Pátek, Jan Rak, Radla, Melezínek - Pospíšil, Luňák. Trenér Miloslav Čepek

Sedlec: Z. Tvrdý - M. Poul, Kožnar, Kořínek, Svoboda (46. P. Jiráň) - Jak. Spáčil, L. Tvrdý, Zdychynec, Hvězda - Jelínek, Stolín. Trenér Luboš Votava

Zdroj: www.svoboda.info

 

 

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one