Dvě prohry ze dvou posledních přípravných zápasů

Vytvořeno 06.03.2010 20:20:48 | Poslední změna 06.03.2010 20:20:48
Kutná Hora - Řečany n/L - Aktualizováno 7.3.2010 12:15 - Minulý týden si pozvali Novodvorští na umělou trávu v Lorci, tým I.A třídy Pardubického kraje, Mezilesí Načešice. Dnes Nové Dvory změřily síly na půdě druhého celku Pardubického okresního přeboru, s mužstvem Řečan nad Labem.
Nové Dvory - Mezilesí Načešice 0:2 (0:1)

Hostující tým přijel v kompletním složení A-týmu, se kterým budou bojovat v jarní části sezóny. Během utkání byli tvořivějším a běhavějším týmem. První šanci měli sice domácí, kdy Jakub Rak nevyužil dobrou příležitost. Pak už byla spíše převaha na hostujících kopačkách. Hosté otevřeli skóre pěknou střelou z vápna - 0:1. Chvílemi byli domácí vyrovnaným týmem, mnohdy se zdálo, že hosté i přehrávají, jenže zakončení bylo na bodu mrazu. Druhá branka padla v druhé půli, kdy už hřiště opustil znechucený Zelený, Jan Rak (pravděpodobně spěchali na členskou schůzi 8-) ) a se zraněným kotníkem Rajchman. Nějaký čas museli hrát domácí o deseti hráčích, když se čekalo, než si vymění praporek pomezního, střídající hráč, za jednoho z příznivce Nových Dvorů (Kredbiče). Branka padla po centru a chytré teči hostů, z malého vápnan - 0:2. Poté ještě s bolestmi dohrával Jakub Pátek (s vyvrtnutým kotníkem). Na to, že byl mezi týmy rozdíl dvou tříd, na hřišti to tak vůbec nevypadalo. Novodvorští sice prohráli, dojem ze hry ale špatný nebyl.

Nové Dvory: Černý - Rajchman, Zelený, Špírek, Čálek - Lev, Jan Rak, Radla, J. Pátek - L. Pospíšil, Jak. Rak. Střídali: Strnad, Melša, Hollas. Trenér: Miloslav Čepek (v druhé půli vedl tým Josef Vančura).

Řečany nad Labem - Nové Dvory 3:2 (2:1)

Utkání, s druhým celkem okresního přeboru Pardubického kraje, se hrálo na těžké, zmrzlé a hrbolaté trávě (tréninkové hřiště). Problémy s terénem měli hlavně hosté, vždyť to bylo letos poprvé, kdy nastoupili na přírodní trávě v přípravném utkání. Domácí celek působil bojovnějším dojmem. Ve 4.min zahrával Zelený přímý kop z dvaceti metrů. Jeho technická střela skončila vedle levé tyče domácí branky. Obranná činnost novodvorského týmu byla špatná, to trvalo asi sedmdesát minut. Přesto se hosté dostali ve 26.min do vedení. Bylo to po průniku Brožka, který vybídl ke skórování Jakuba Raka a ten se nemýlil - 0:1. Domácí poté otočili vývoj utkání a dostali se do dvoubrankového vedení. Nejprve to bylo ve 28.min, kdy Čálek řešil špatným odkopnutím míče ze svého pokutového území do outu. Po dlouhém házeném outu Němce, vyrovnal hráč hostí hlavou, po nedůsledném pokrytí Janem Rakem a Špírkem - 1:1. Domácí hráli po větru a ve 37.min vstřelili, po zbytečném faulu Zeleného, další branku z přímého kopu z hranice velkého vápna. Míč prošel nepochopitelně domácí zdí a Černý si na střelu sáhl jen konečky prstů - 2:1. Tak skončil i první poločas.

Ve druhé půli byla hra už vyrovnanější, dalo se říci, že novodvorští byli lepším týmem, jenže opět to byli domácí, kdo vsítil branku. Stalo se tak v 63.min po zbytečné chybě hostí. Překvapivě dlouho váhali Strnad se Špírkem s odkopem ze svého obranného území, až se nakonec balónu zmocnili domácí. Křižnou střelou z deseti metrů nedali Černému šanci - 3:1. Hosté se snažili bojovat (jen někteří hráči) a dokázali ještě utkání zdramatizovat. Po rohovém kopu Lva v 72.min dorážel svou druhou brankou v utkání Jakub Rak - 3:2.

Na hostující straně stála za zmínku ještě dorážka Mirovského, v samotném závěru utkání, která však mířila do nohou domácího hráče, stojícího na brankové čáře. Jinak převážně všechny hostující střely končily mimo domácí svatyni.

Domácí měli také ještě několik velkých příležitostí. Tři samostatná sóla zlikvidoval gólman Černý. V závěru utkání spíše řečanští bránili (hrozili z brejků). Jednobrankové vedení však uhájili a po průběhu utkání zvítězili zaslouženě.

A jak se k utkání vyjadřoval hostující trenér Miloslav Čepek: "Stále nám chybí kolektivní hra, důraz a tlak na míč, komunikace v zadních řadách a hlavně střelba ze střední vzdálenosti. Někteří zkušení hráči se musí nad svými výkony a přístupem ke hře zamyslet."

Branky Nové Dvory: Jakub Rak 2

Nové Dvory: Černý - Čálek (58. Melša), Zelený, Špírek (74. Mirovský), Rác (46. Strnad) - Lev, Jan Rak, Brožek, Kokeš (64. J. Pátek) - L. Pospíšil, Jakub Rak. Trenér: Miloslav Čepek.