Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Na úvod přípravy remíza

Vytvořeno 31.01.2010 19:05:47 | Poslední změna 31.01.2010 19:05:47
Kutná Hora - V prvním přípravném utkání na jarní část sezóny 2009 - 2010 se v předposledním lednovém dni utkali novodvorští fotbalisté, na umělé trávě v Lorci, s týmem Kaňku.
Kaňk - Nové Dvory 1:1 (0:0)

Do utkání nastoupili obě mužstava v kombinovaných sestavách. Lépe začali kaňkovští, jenže Čížkovo sólo zneškodnil dobrým vyběhnutím novodvorský gólman Černý. Poté se začali osmělovat i hosté. Hollasovu dobrou šanci výborně zlikvidoval gólman Novotný. V polovině poločasu přišla velká příležitost Kaňku. Dva hráči byli osamoceni před Černým, jenže gólman Zahajskému příležitost nadvakrát pokryl. Ani novodvorští dobré příležitosti neproměňovali. Jmenovitě to byli Brožek, Lev, Jakub Rak a Pospíšil.

Ve druhém poločase byli aktivnější hosté. Jenže opět šance končili na výborně chytajícím Vokounovi. V 50. minutě uvolnil přihrávkou Mandík Čížka a ten z úhlu přesnou ranou trefil křížně šibenici Čeného branky. Doslova z protiútoku prostřelil také z úhlu Zelený Vokouna. Poté se hrálo spíše na domácí polovině, avšak opět několikrát Pospíšil, Brožek a Lev neprostřelili výborného Vokouna resp. Malinu. Domácí se také ještě dostávali do šancí. Nejblíže gólu byli po Mandíkově přímém kopu z hranice šestnáctky. Jenže proti byl gólman Černý, který na poslední chvíli výborně zakročil. 

Utkání bylo hráno na dobré úrovni. K vidění byla spousta gólových příležitostí, ve kterých spíše vítězili gólmani.

V dalším přípravném utkání nastoupí v sobotu 6.2.2010 Nové Dvory proti Bílému Podolí. Utkání s výkopem v 18:00 hod. bude odehráno na umělé trávě v Červených Pečkách. 

Branky: Čížek - Zelený

Rozhodčí: Rynda 

Kaňk: Novotný (Vokoun, Malina) - Tvrdík, M. Horký, Mašín, Černý, Zahajský, J. Procházka, Čížek, Mandík, Komárek, Klatka. Střídali: Pavlík, Dvořák, Havel, A. Procházka, Filo. Trenér: Michal Velebný.

Nové Dvory: Černý - Čálek, Špírek, Zelený, Melezinek - Lev, Zeman, Brožek, Rác - Pospíšil, Jak. Rak. Střídali: Jeřábek, J. Pátek, Hollas. Trenér: Miloslav Čepek.

Trenér Michal Velebný zhodnotil: „Na to, že to byl první zápas po zimní přestávce, se hrál oboustranně rychlý a solidní fotbal. Šance se střídaly na obou stranách, chvílemi byl lepší Kaňk, ale ani Nové Dvory nebyly bez šancí. I když jsme nebyli v kompletní sestavě, utkání beru jako přínos. Někteří příjemně překvapili (Tvrdík, Dvořák). Tradičně je to horší s účastí na trénincích v rámci zimní přípravy. V úterý na Sokoláku minimum lidí, pátky v hale bývají lepší, ale stále to není ono. Chci vzkázat dorostencům, kteří mají zájem trénovat, že můžou chodit s námi. Tréninky ke stažení na kaňkovských stránkách. A posily pro jaro? Zatím se moc nechci vyjadřovat, všechno je dosud v jednání (Tvrdík a další).“

Novodvorský trenér Miloslav Čepek komentoval slovy: „Bylo to první přípravné utkání, spíše neurovnané se šancemi na obou stranách. Kaňk jich měl v úvodu asi tři a nás podržel brankář. Ve druhé půlce zase podrželi brankáři soupeře. Nakonec mohl vyhrát kdokoliv, hrál se otevřenější fotbal bez zajištění v zadních řadách. Každopádně utkání splnilo očekávání, protože nebyl velký mráz a v hrubé přípravě takové utkání pomůže. Hlavně nedošlo k žádnému zranění. Nám asi dlouhodobě bude chybět obránce Michalec, který si na rodinné dovolené přetrhl vazy v koleni.“

Hodnocení trenérů převzato z www.kankfotbal.com

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one