Až ve čtvrtém jarním kole přišly Nové Dvory o body

Vytvořeno 20.04.2012 00:27:55 | Poslední změna 20.04.2012 00:27:55

Suchdol - Další kolo okresního přeboru přineslo souboj dvou na jaře dosud neporažených celků - hlavní favorit soutěže a vedoucí tým tabulky Sokol Suchdol přivítal Nové Dvory, které se výbornou jarní sérií vzdálily sestupovému pásmu. Nové Dvory jsou navíc jeden ze dvou celků, které Suchdol na podzim dokázaly porazit. Novodvorští ale museli nastoupit bez tří hráčů základní sestavy (Růžičky, Rajchmana a Tvrdého).

Suchdol - Nové Dvory 3:0 (0:0)

První poločas diváky v Suchdole fotbalem příliš nepobavil. Hře chyběla kombinace, několik nadějných, ale dlouhých přihrávek za hostující obranu sebral gólman Černý. Na druhé straně zkoušel Stoupovu pozornost Novák z uctivé vzdálenosti, ale to bylo dlouho vše. Nejvážnější akci prvního dějství si domácí připravili ve 30. min., kdy si po autovém vhazování posunul míč Šimon, ale svou tvrdou ránu nasměroval jen do středu brány, kde stál připravený gólman Černý. Neprosadil se ani hlavou Štainz, který po rohovém kopu hlavičkoval vedle, ve 38. min. domácí brejk a přečíslení novodvorské obrany skončilo u T. Švába, který zakončit už nestihl.

Druhý poločas pro domácí nezačal dobře, v 56. min. viděl druhou žlutou kartu Jan Rak a byl vyloučen. Tento moment ovšem jakoby suchdolské hráče nastartoval, v 68. min. Šimon poslal ostrý trestný kop přímo na bránu a v malém vápně Linhart míč usměrnil do sítě - 1:0. Klička vzápětí parádní kolmicí vysunul do samostatného úniku Langra, kterého ale vychytal Černý. A tak přišla ke slovu další standardka Šimona ze stejného místa, kterou Klička od zadní tyče vrátil před bránu a Janovský dotlačil balón do sítě - 2:0. O utkání bylo prakticky rozhodnuto, v 86. min. výsledek ještě po několika šancích Suchdola vylepšil Janovský ranou z pravé strany - 3:0.

Podle manažera suchdolského celku Vladimíra Střihavky domácím dlouho trvalo, než se dostali do zápasu. "Kluci byli v prvním poločase hodně namotivovaní, pamatovali si podzimní prohru v Nových Dvorech," uvedl a dodal: "Míč nám skákal, terén byl špatný. Nevyhověli jsme si." Domácím prý paradoxně pomohlo vyloučení Jana Raka, o kterém ale Vladimír Střihavka pochybuje. "Náš hráč byl stažený za dres ze zadu, když udělal krok dozadu, šlápl nechtíc soupeři na ruku. Vyloučení bylo hodně přísné," poznamenal. Domácím pomohlo i nasazení Jakuba Langra do druhého poločasu. "Na kraji zálohy nám hodně pomohl, otevíraly se tam pro něj prostory," řekl Vladimír Střihavka a navázal: "Nové Dvory jen bránily, za celý zápas si nevypracovaly jedinou šanci. Utkání bylo o prvním gólu, který jsme naštěstí dali, fotbal odpovídal kvalitě terénu a hře soupeře, který přijel jen bránit. Jsem rád, že jsme dokázali dát tři góly, nějaká kvalita na naší straně je."

Standardní situace v prvním poločase zahrávali David Linhart a Tomáš Šváb, góly padaly ale až po těch z kopačky Pavla Šimona. "Střelecky se mu nedaří, zahodí, co se dá. Standardky má ale kvalitní," uznal Vladimír Střihavka. "Jsem rád, že se trefil i náš hrající kouč David Linhart, jeho cesta za gólem je dlouhým příběhem," usmíval se.

Novodvorský trenér Karel Růžička po zápase místo do kabiny za svými hráči spěchal přímo k autu a komentář zápasu odmítl.

Zápas byl "bratrovražedným" soubojem sourozenců Jana a Jakuba Raka. "Nemáme tady co ztratit, můžeme jen získat," upozornil Jakub Rak, který v současné době hraje v obraně Nových Dvorů. "Myslím, že mě Honza šetřit nebude a ani já nemám důvod ho šetřit," prohlásil si úsměvem před zápasem a dodal: "Když nedostaneme více jak tři góly, budeme spokojení."

Novodvorák Jan Rak působí na jaře v Suchdole. "S bráchou jsme se nehecovali, není to poprvé, co proti sobě hrajeme," připomněl před utkáním a dodal: "Myslím, že to, co jsme na podzim předvedli v Nový Dvorech, není na žádné prémie." Servítky v soubojích s Jakubem si Jan Rak brát nechtěl. "Neznám bratra," pouštěl hrůzu před zápasem a dodal: "Hájím barvy Suchdola, tak věřím ve vítězství Suchdola."

Branky: 68. Linhart, 70., 86. Janovský

Rozhodčí: Martin Kadleček

ŽK: Jan Rak, Štainz, Linhart - Jak. Rak, Zelený, Mar. Čálek, Dastych

ČK: 56. Jan Rak (Suchdol)

Diváků: 70

Suchdol: Stoupa - M. Mikeš, P. Holík, Linhart, Holub - T. Šváb (46. Langr), Štainz, Klička, Jan Rak - Janovský, Šimon (78. Pánek). Trenér David Linhart

Nové Dvory: Černý - Mar. Čálek, Brožek, Zelený, Maláček - Dastych, Novák, Jak. Rak, J. Pátek - Marek (72. V. Melša), Ďoubal. Trenér Karel Růžička