Horní Bučice nevydržely tlak Nových Dvorů

Vytvořeno 01.04.2012 21:30:55 | Poslední změna 01.04.2012 21:30:55
Horní Bučice - V 15.kole zajížděli novodvorští fotbalisté na půdu posledního celku tabulky. Splnili povinnost a odvezli si z Horních Bučic další důležité tři body.
Horní Bučice - Nové Dvory 1:4 (1:0)

Utkání začalo v nepříliš příznivém počasí, kdy foukal silný vítr. Novodvorští začali dosti zakřiknutě. Navíc během první půle nerespektovali pokyny trenéra, aby hráli s míčem po zemi. Převahu v zakončovaní měli hosté, všechny pokusy však směřovaly do ochranné sítě za domácí brankou. V 15.min měl 100% příležitost hostující Dastych, kdy šel sám proti domácímu gólmanovi Klemanovi, ale gólově se neprosadil. Nutno pochválit domácího brankáře za vynikající zákrok. Domácí hostující branku defacto neohrozili. Ve 25.min Dastych nepohlídal domácího hráče a musel přijít faul na hranici šestnáctky. Míč si postavil Čárný a nedal hostujícímu brankáři Černému šanci – 1:0. Místo toho, aby Novodvorští začali hrát kombinační fotbal, přicházely opět jen nakopávané míče. I tak měli hosté další šance na vyrovnání. Po velkém závaru před domácí brankou nastřelili dokonce tyč. Do konce poločasu se ale už skóre nezměnilo. Domácí odcházeli do kabin spokojenější.

Během přestávky hostující hráči v kabině jen mlčeli, ale trenér byl slyšet až na druhém konci vesnice. To co se dělo na hřišti ve druhé půli, bylo jen důkazem toho, že si hráči  „konečně“ vzali slova trenéra k srdci a dokázali mu, že fotbal hrát umí. Už 52.min vyrovnával Rak střelou podél domácího gólmana – 1:1. O jedenáct minut později po krásném centru Rajchmana a ještě hezčí hlavičce Růžičky šli hosté do vedení – 1:2. Jak se později ukázalo, Růžičkova branka byla nakonec brankou vítěznou. Domácí už nestačili fyzicky. A to o pět minut později, tedy v 68.min zvyšoval Radla - 1:3. Poslední branka přišla v 75.min, kdy nachytal Zelený domácího gólmana, když z přímého kopu „takového zkráceného rohového kopu“ zakroutil míč na zadní tyč – 1:4. Domácí mohli vytěžit jen z centrovaných míčů z půli hřiště do hostujícího pokutového území, ale novodvorská obrana fungovala na jedničku. Díky výhře o tři branky vystoupaly Nové Dvory na osmou příčku tabulky okresního přeboru (právě o skóre před Žleby).

Po nepříliš pohledném prvním poločase dokázali fotbalisté Nových Dvorů otočit utkání ze stavu 1:0 na 1:4. A to během dvaceti tří minut druhého poločasu.

Novodvorští zůstávají v jarní části sezóny stoprocentní resp. 6 bodů ze dvou zápasů a mají skóre 7:2. V dalším kole budou Nové Dvory hostit dlouholetého rivala Sokol Kaňk. Duel bude pikantní hlavně pro Miloslava Čepka, který v Nových Dvorech dělá předsedu oddílu a na Kaňku trénuje. Zápas začíná o velikonoční neděli 8.4.2012 v 16:30 hod. Všichni jste zváni „na doufejme“ pěkný fotbal a výborné klobásky.

Branky: 25. Čárný  - 52. Rak, 63. Růžička, 68. Radla, 75. Zelený