Nové Dvory stále bez ztráty jarních bodů

Vytvořeno 10.04.2012 11:30:47 | Poslední změna 10.04.2012 11:30:47

Nové Dvory - Před celkem slušnou návštěvou se v neděli představily celky Nových Dvorů a Kaňku v 16.kole okresního přeboru. Oba celky dosud na jaře neztratili body. Po utkání byli šťastnější domácí, protože vstřelili o jednu branku více než rival z Kaňku.

Nové Dvory - Kaňk  2:1 (1:0)

Už od začátku utkání bylo vidět, že se na utkání aktéři obou týmů moc těší a že nikdo nechce dát svému soupeři nic zadarmo. Domácí začali aktivněji a hostující gólman Pospíšil musel být ve střehu. Nejdříve likvidoval zakončení Raka a o chvíli později vyrážel, konečky prstů, střelu Rajchmana z dvaceti metrů. V 16.min se už stav měnil. Hostující hráč zahrál na zemi před pokutovým územím rukou a Zelený z přímého kopu poslal domácí do vedení - 1:0. Hosté se k zakončení moc nedostávali. Jedinou příležitost zahodil Křivohlavý, který po neobsazení hostujících útočníků zakončoval ze čtyř metrů vedle Černého branky. V první půli se už stav nezměnil.

Druhá půle byla jiná než první půle. Kaňk byl mnohem aktivnější a dostával se k zakončení. V 52.min chyboval Růžička, kdy špatným odkopem naservíroval tutovku Čížkovi, který se do odkryté branky nemýlil - 1:1. V tu chvíli byli hosté na koni. O chvíli později mohli hosté jít do vedení. Domácí gólman Černý byl ale proti a vytáhl fantastický zákrok, kdy reflexivně zlikvidoval Výborného střelu hlavou ze tří metrů. Poté opět vystrčili růžky domácí. Dastych hlavou jen orazítkoval břevno Pospíšilovy branky. V 70.min přišla na řadu sporná situace. Hostující pomezní zvedla praporek pro ofsajd, ale rozhodčí stál blízko a situaci si pohlídal. Nechal pokračovat ve hře a Novák rozvlnil hostující síť podruhé - 2:1. Emoce se zvyšovali a přicházely na řadu i dost nevybíravé zákroky z obou stran, které ocenil rozhodčí Uher "jen" žlutými kartami. Nakonec Novodvorští uhájili jednogólové vedení a poskočili už na sedmé místo tabulky.

Nutno podotknout, to jak se chovali kaňkovští diváci, to nemá v okresním fotbale obdoby. Sprosté nadávky na rozhodčího, na hráče,.....

V daším utkání budou Nové Dvory zajíždět na půdu prvního celku Suchdola. Utkání začíná 14.4.2012 v 16:30 hod. a domácí budou chtít jistě oplatit soupeři podzimní porážku z novodvorského hřiště. Pojeďte povzbudit fotbalisty Nových Dvorů.

Branky: 16. Zelený, 70. Novák - 52. Čížek

ŽK: 2/3 (Brožek, Pátek - Pavlík, J. Výborný, J. Horký)