Trenér Sokola Nové Dvory "Disciplína na hřišti? Katastrofální!"

Vytvořeno 17.03.2012 00:40:26 | Poslední změna 17.03.2012 00:40:26
Nové Dvory - Středeční termín byl vyhrazený kromě jiného i pohárovým zápasem OFS Kutná Hora. Jeden z duelů se odehrál na novodvorském hřišti, kam zavítal nováček okresního přeboru - Slavoj Vrdy. Oba soupeře ještě v červnu dělily dvě soutěže, což bylo na hřišti znát. Ale jen v prvních patnácti minutách.
Nové Dvory - Vrdy 2:3 (1:2)

Domácí borci do zápasu vlétli ve velkém stylu, soupeře zatlačili na jeho polovinu a připravili si řadu šancí. Gólman M. Doubek se musel mít na pozoru při útocích Melezínka i Dastycha, po gólu volaly dvě příležitosti po centrech Rajchmana z pravé strany: Ovšem jak Beran tak Lev hlavičkovali nepřesně. Trest pro Nové Dvory přišel ve 23. min.: Po zbytečném faulu Lva u středové čáry Hájek poslal dlouhý pas z trestného kopu před bránu, kde si domácí obrana míč srazila do vlastní sítě - 0:1. Další rána pro domácí přišla o tři minuty později. Rozehrávali ofsajd, ovšem tak nešťastně, že Kříž vysunul M. Kebzu, který nadvakrát prostřelil Choura v novodvorské bráně - 0:2.

Domácí se přece jen vzchopili a ještě před přestávkou se dostali zpět do zápasu kontaktní brankou. Trestný kop Dastycha sice vrdská obrana odvrátila, jenže jen na hlavu Lva - 1:2.

Těžké KO utrpěly Nové Dvory hned po přestávce: Po dlouhém výkopu M. Doubka se Pátek srazil s Melezínkem a byl z toho samostatný útok M. Kebzy - 1:3. Na inkasovanou branku domácí zareagovali v 56. min.: M. Melša parádně přenesl hru, Rajchman z pravé strany nastřelil míč před bránu a Lev ho do sítě přece jen dokopal - 2:3.

Novodvorští se tlačili dopředu, ovšem museli se mít napozoru při brejcích Kebzy nebo Červeňáka. Nejblíže k vyrovnání byl Kokeš, který se dostal do dvou dobrých příležitostí, ovšem v obou případech se svými šancemi naložil hodně špatně. Zejména v 88. min., kdy úplně sám z penaltového puntíku zamířil jen doprostřed brány.

A to ještě Lev, Maláček a na hostující straně brankář M. Doubek mohou být rádi, že rozhodčí byl k jejich "ručním výlevům" v závěru střetnutí hodně benevolentní, jinak by totiž museli odejít s červenou kartou.

"Problém byl v disciplíně, vůbec neplní, co mají," zlobil se na své hráče trenér Nových Dvorů. "Prvních osm minut to vypadalo dobře, pak si ale na hřišti začal dělat každý co chtěl," pokračoval a navázal: "Disciplína? Katastrofální! Pokud budeme takto neukáznění, pokud nebudeme běhat a makat jako tým, nikoliv jako jednotlivci, tak nevěřím, že budeme vyhrávat zápasy."

"Bylo to zbytečně vyhecované. Hrálo se pohárové utkání a tak se dá říci, že o nic nejde. Bylo to zbytečné," konstatoval asistent vrdského trenéra Karel Truksa. Vrdští mají tak první pohárový krok za sebou. "Když už to dokázal Převýšov, tak to dokážeme snad i my," smál se při narážce na pohárové ambice.

Branky: 41., 56. Lev - 23. vlastní, 26., 51. M. Kebza

Rozhodčí: Jiří Uher

ŽK: Lev, Zelený - M. Kebza, Kapounek, L. Doubek

Nové Dvory: Chour - Rajchman, Maláček, Zelený, Pátek - Dastych, Ďoubal, Kokeš, Melezínek - Beran, Lev

Vrdy: M. Doubek - Sucharda, L. Doubek, V. Truksa, J. Šolta - Bajo, Kříž, Hájek, Vocl - M. Kebza, Červeňák. Trenér Jiří Trekoval