Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Novodvorští otočili nepříznivý výsledek

Vytvořeno 21.09.2009 00:30:13 | Poslední změna 21.09.2009 00:30:13
Nové Dvory - Aktualizováno 23.9.2009 - 05:45 hod. - Potřetí se v tomto ročníku představili fotbalisté Nových Dvorů před svými fanoušky. Po hladkých výhrách s Vrdama a Kaňkem si poradili v 5.kole okresního přeboru s mužstvem Zbýšova.
Nové Dvory - Zbýšov 3:1 (2:1)

Už na začátku utkání bylo vidět, s jakou taktikou přijeli zbýšovští do Nových Dvorů. Hráli se zabezpečenou obranou a v případě útočení se pokoušeli zakončovat ještě před pokutovým územím. Domácí byli aktivnější, jenže to byli hosté, kteří se první radovali ze vstřelené branky. Ve 13.min fauloval Špírek a Vebr zahrával přímý kop. Vyslal na Černého nádherně povedenou střelu, na kterou domácí gólman nedosáhl - 0:1. Hostům již po jedné minutě zkazil radost Zelený, který také dobře nasměroval míč z přímého kopu. Zelený měl trochu štěstí, když balón tečovali hosté hlavou ve zdi, přesně na opačnou stranu pohybu gólmana Dostála - 1:1. Poté se znovu pokoušeli hosté ostřelovat domácí svatyni. Přímé kopy Babáka a Vebra, gólman Černý pokryl. Domácí se snadněji dostávali před hostující branku, jenže kazili spousty finálních přihrávek. Ve 26.min prošel krásně zbýšovskou obranou Pospíšil, jenže při zakončení zaškobrtl a proti gólmanovi neuspěl. V řadách diváků to zavřelo po zahraném hostujícím rohovém kopu ve 32.min. Ten po závaru před brankou uklidil do bezpečí Zelený. Ten se stal asi hrdinou zápasu, protože ve 40.min znovu z přímého kopu měnil skóre. Hodně se na tom podíleli opět samotní hosté, protože uklidili znovu míč do vlastní sítě "efektně" hlavou - 2:1. V tu chvíli zbýšovští vstřelili tři branky, ale prohrávali 2:1. Tímto stavem skončil i první poločas.

Ve druhém dějství se hra nezměnila. Domácí byli aktivnější a hosté čekali na svou dobrou příležitost. V 50.min upřel rozhodčí nepřímý kop domácím, protože při Michalcově zakončení hlavou v malém vápně, zahráli hosté vysokou nohou, při které Michalce ovlivnili v zakončení. Hosté měli opět výhody několika standardních situací, které výsledek nepřinesly. A tak udeřili znovu novodvorští. Pospíšil v 63.min napřáhl a umístěnou střelou k tyči uvedl domácí do ještě lepší pohody - 3:1. V 70.min byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Hybler. Hosté i tak chtěli ještě korigovat, jenže nad domácí obranou už nevyzráli.

Kuriózní situací bylo mylné vyloučení Zeleného v 88.min, kdy rozhodčí ukázal Zelenému první žlutou kartu a následně červenou a vykázal domácího obránce ze hřiště. Rozhodčí si myslel, že Zelený již jednu žlutou kartu měl (omylem se podíval ve svých poznámkách na číslo hrače u střelce branek). Rozhodčí Žižka se domácím slušně omluvil. 

Domácím sice ve vstřelených brankách pomohli hosté, ale přesto vyhráli zaslouženě. Po pátem kole zůstávají Nové Dvory už jen společně se Zručí n.S. týmy bez prohry, protože Sázava neuspěla v Uhlířských Janovicích.

Branky: 14., 40. Zelený, 63. Pospíšil - 13. Vebr

ŽK: 5/1 (J. Pátek, Jan Rak, L. Pospíšil, Brožek, Zelený - Hybler)

ČK: 0/1 (70. Hybler)

Diváků: 100

Rozhodčí: Žižka

Nové Dvory: Černý - Rajchman, Zelený, Špírek, Michalec - Melezínek (59. Jak. Rak), Jan Rak, Brožek, J. Pátek - L. Pospíšil, Lev. Mužstvo vedl: Josef Vančura.

Zbýšov: Dostál - Čáp, Vebr, Fiedler, Valdman, Výborný (50. Prášek), Kolář, I. Babák, Vrána (78. Horváth), Hybler, Vrkota.

 

 

 

 

 

 

 

  

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one